Wpis z mikrobloga

@sh2dov: Co to znaczy "szybko się zużyje"? 100, 150 tysięcy wytrzyma? Może OP będzie nim do pracy dojeżdżał i do sklepu po bułki, w roku zrobi parę tysięcy km więc i te 100tys. wystarczy mu na powiedzmy 15 lat. To źle?
@kapslusz: Jeździłem dużo Polo 1.2TSI 105KM. Dopóki nie trzeba grzebać przy rozrządzie to bardzo fajny silnik do takiego auta, cichy, dynamiczny i ekonomiczny. Z minusów to spalanie rośnie dość mocno przy prędkościach >140km/h więc mimo, że spokojnie na to pozwala to nie ma go zbytnio sensu cisnąć na autostradzie. Tyle, że 1.2 TSI jest czterocylindrowy ale słyszałem, że te trzy cylindy w 1.0 telepią tylko lekko podczas startu i przy bardzo
@murinius: po #!$%@? milionowym remoncie. Miales ten silnik? Dbales o niego tak jak sie dbac powinno? Czy historyjki od wujka janusza i mirka handlarza?

@damian_co_dalej: tu szkoda strzempic ryja, najwiecej gadaja Ci co nie mieli stycznosci bo ktos powiedzial i tak musi byc xD

@kapslusz: gratki mireczku, sam mam taki kolorek, ale nie w fabii ( ͡ ͜ʖ ͡) olej wymieniaj co mniej niz
@enzojabol: raczej pierwszy remont przed 100 000. Ano szybciej, kolego to jest wciaz maly silnik, wyzylowany, on ma kopa, wciska w siedzenia, ale policzony przez projektantow jest na styk. O ile osprzet jest okej, to sam silnik jest za maly. Jaka ta skoda ma mase? 1,5t? Dluzsze trasy to morderstwo.
Tą skodą co najwyżej przegonisz seicento, a i tak nie wiadomo, bo ma silnik 0.9 co przy jego masie pewnie nawet nie dasz rady go dogonić.

Ruszanie z czerwonego światła musi być #!$%@?ące, przy 15km/h zmiana na "dwójkę".


@martzuss: tutaj akurat nie masz racji bo stara a6 ma ponad 11s do setki, a taka skoda 9.5s.
@KonradM: Czasy downsizingu się kończą i VAG powoli zwiększa pojemność swoich silników. Nie do takich pojemności jakie były wcześniej, ale zawsze coś. Nazwano to "rightsizingiem". Mówię w 100% poważnie.
@irecky: Sprowadzam uszkodzone auta z uk. Wymiana silnika po upływie gwarancji jest tam nieopłacalna, średnio mają na licznikach 60000-80000 mil. Dla mnie taka wartość nie jest satysfakcjonująca, ale ludzie kupują więc nic mi do tego.