Wpis z mikrobloga

@Michal_88: Dzięki za wyjaśnienie. Ostatnio kupiłem dwa: jeden na targu i jeden w sklepie zapakowany prozniowo. Ten drugi był lepszy, bardziej gładki i w ogóle bez gorzkiego posmaku w przeciwieństwie do tego z targu.
@shackup: w m1 zaraz za środkowym wejściem są całkiem dobre te serki, chociaż po pierwsze nie wiem czy nadal są stoiska "wiejskie" a po drugie tak jak kolega wyżej pisał, prawdziwe oscypki to mniej więcej od maja, ale ostatnio jadłem ser z koziego mleka i był całkiem całkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@shackup:
Krucafuks dość! Ile można #!$%@?ć łoscypek! Ani to dobre, ani śwarne a jakie drogie #!$%@?! No i sracka murowana, toć to gołymi łapami ługniatane. Żeby to jeszcze z krowiego mleka było; a weź tu łodróżnij barana od łowiecki. Stąd ten słonawy posmak. Tfu, łohydne
@shackup: Szefie, oscypek ale taki prawdziwy OSCYPEK to sie robi od maja do października i to jeżeli ma być PRAWDZIWY SERIO PRAWDZIWY to jest to ser z mleka owczego w kształcie "wrzecionowatym"
Tyle jeżeli chodzi o przepisy i prawo, czyli jeżeli kupujesz mały serek i ktoś Ci mówi że to oscypek to ściemnia, poza tym nigdy nie wiesz co w nim jest bo gorole nie muszą spełniać żadnych przepisów co do