#zaglebielubin #ekstraklasa
Podsumowanie obozu Zagłębia Lubin w tureckim Belek

Wyniki sparingów: 2-1 z Beroe, 0-3 z Anży, 0-0 z Grasshopper, 0-2 z U. Craiovia, 0-0 z Hobro, 0-3 z Vardarem, 1-1 z Vozdovac.
Zagłębie rozegrało w Turcji aż 7 sparingów, spośród których wygrało jeden, trzy zremisowało i trzy przegrało. Przede wszystkim w oczy rzuca się nieskuteczność drużyny (5 meczów bez zdobytej bramki!). Rezultaty sparingów są słabe, miejmy nadzieję, że jest to wynikiem dużej rotacji podczas meczów i (dość) silnych rywali. Natomiast powody do małego niepokoju na pewno są.

Zawodnicy: tutaj lista zawodników z liczbą rozegranych minut i strzelonych bramek podczas zgrupowania. Według tego, na podstawie skrótów, relacji i komentarzy spróbuję ocenić postawę naszych piłkarzy.

Na plus:
Bartosz Slisz - jeden z najwięcej grających pomocników, zdobywca bramki z meczu z Beroe. Prawdopodobnie wykorzystał swoją szansę i jest najbliżej pierwszej drużyny spośród młodych zawodników zabranych na zgrupowanie przez trenera Lewandowskiego.
Bartłomiej Pawłowski - gol i asysta, po odejściu Świerczoka (i wielkiej niewiadomej co z Figo) może być liderem zespołu.
Jakub Mares - jeden mecz, jeden gol, pozwala to wlać nadzieję w serca kibiców ZL, że drużyna posiada napastnika.
Dominik Hładun - dostał więcej minut od Forenca i zebrał pozytywne recenzje. Być może awansuje w hierarchii bramkarzy w ZL.

Na minus:
Patryk Tuszyński, Arkadiusz Woźniak - to na nich liczył sztab szkoleniowy po transferze Świerczoka. Napastnicy wykazali się jednak indolencją strzelecką (0 bramek mimo trzycyfrowej liczby minut), w wyniku czego ściągnięty został Mares.
Dominik Jończy, Serafin Szota - dwóch młodych stoperów, którzy zagrali 90 minut w meczu z Vardarem i U. Craiovia i po 45 minut w meczach z Grasshopper, Beroe i Anży. Po meczu z Vardarem trener powiedział o 'oblanym teście' w odniesieniu do młodych zawodników.
Konrad Forenc - 45 minut z Vardarem, 45 minut z Anży (i katastrofalny błąd). Forenc prawdopodobnie oddala się od składu (a być może też od bycia zawodnikiem ZL).
Jakub Tosik - bez gry na zgrupowaniu. Możliwe, że jest to następstwem urazu odniesionego przed obozem (w meczu kontrolnym z Odrą Opole). Wydaje się, że rola sympatycznego zawodnika będzie ograniczana (do poziomu zapchajdziury przy dużych brakach kadrowych).

Prawdopodobny skład na mecz z Legią - myślę, że zbliżony do składu z ostatniego sparingu:
Polacek - Czerwiński/Todorovski, Kopacz, Guldan, Balic - Matuszczyk, Kubicki - Janoszka, Starzyński/Jagiełło, Pawłowski - Mares
  • 7

@kierunkowskaz: ja obstawiam 5-3-2:
Leciejewski - Czerwiński, Guldan, Kopacz, Balić, Pietrzak/Moneta - Kubicki i 2 z trzech Starzyński/Jagiełło, Matuszczyk - Pawłowski, Mares
@appylan: skrzydłowym w takim samym stopniu, jak Iniesta i Rakitić są skrzydłowymi w 4-4-2 Valverde, albo Modrić i Kroos byli skrzydłowymi w 4-4-2 w ostatnim El Clasico. Fifi i Ecik w tym ustawieniu zbiegaliby do środka i mieliby swobodę poruszania się w półprzestrzeniach (pomiędzy samym środkiem, a bokiem boiska), szukając albo podania do któregoś z napastników (Pawłowski grałby jako fałszywa 9), lub rozszerzając obszar gry na skrzydła do ofensywnie grających bocznych
@kierunkowskaz Leciejewski raczej w bramce będzie na Legie. Nie po to tyle o niego walczyli by grzał ławkę, choć z bramkarzami mamy dziwny temat bo w zasadzie czterech i jeden musi odejść, myślałem że Polacek zostanie sprzedany lub wypożyczony lub Forenc.
@LeBron_: @tabarok: @appylan: w kwestii bramkarza, mogę się mylić oczywiście ale uważam, że Polacek będzie grał aż do pierwszego wielbłąda i wtedy zastąpi go Leciejewski. Uważam tak na podstawie skrótu z Vozdovac (kilka super interwencji) i tego, że w tym sezonie nie jest takim węgorzem jak wcześniej i poza bramką z Niecieczą nie bardzo jest się do czego #!$%@?ć. Bardziej bym powiedział że w ostatniej rundzie Martin był silnym