Wpis z mikrobloga

" Jestem w trakcie poszukiwań Audi A4 B8. W zeszły miesiącu natrafiłem na pewien egzemplarz-2,0 TDI CR 2008 178 tys, czarny, manual, alcantara, miód malina. W pierwszej kolejności sprawdziłem w CEPiKu. Okazało się że auto zostało sprowadzone w 2012 roku i od tamtej pory było w jednych rękach. Rocznie jeździło 5000 tys. Właściciel Pan Rafał z Piastowa tłumaczył się tym że jeździ tylko na siłownie i do pracy 2km. Zdarzają się różne przypadki więc brnąłem dalej. Rozkodowałem nr VIN. Okazało się że samochód był oferowany w 2012 roku z przebiegiem 130 tys. W 2015 roku miał "szkode do 1000zł"- właściciel twierdzi że wymienił przednią szybę. W tym zarejestrowałem się do Was. Na forum poprosiłem o pomoc w sprawdzeniu historii pojazdu sprzed sprowadzenia do Polski. Jeden z forumowiczów zaoferował pomoc. Rozkodawał nr VIN i historię pojazdu. Według danych samochód przed przedażą do Polski miał 170 tys przebiegu i 2 szkody- w 2009 roku i 2011, które skończyły się wymianą części karoserii w salonie audi. Mimo całej tej historii w dalszym ciągu byłem skłonny kupić ten egzemplarz. Wykupiłem raport na portalu motocontroler.pl. W dniu dzisiajszym dostałem wyniki raportu z którego wynika jedno- Auto to jeden wielki złom- a dokładniej. Odczyt komputera ukazał regenerację filtra DPF przy 410000 tys km!!!, mało tylne nadkola i zderzak były malowane grubość lakieru dochodziła do 1500nm przy normie 160nm, wnętrze zniszczone i wyeksploatowane, karoseria z licznymi odpryskami i ogniskami korozij. Podsumowując, udostępnijcie ten przypadek, jeżeli ktoś natknie się na ten egzemplarz będzie miał sporo wydatków. Według opini eksperta samochód ma sporo ponad 500 000 tys przebiegu."
Auto nie jest aktualnie ponoć nigdzie wystawione w ogłoszeniu.
Poniższe zdjęcie oraz info o szkodzie w PL pochodzą z raportu Autobazy.
#motoryzacja #bezwypadkowe #samochody
malinowydzem - " Jestem w trakcie poszukiwań Audi A4 B8. W zeszły miesiącu natrafiłem...

źródło: comment_0cRzvIAbQAMFDXpTgkkpSPXPPrCpvHAV.jpg

Pobierz
  • 32
@malinowydzem: Tak to jest jak Janusz chce kupić samochód i szuka samych ofert od Januszy Biznesu.
Zadziwia mnie to, że ludzi nadal skłonni są uwierzyć/oszukiwać się, że samochód, który ma 10 czy 12 lat ma przebieg rzędu 180k km... Błagam.
Wystarczy wejść i zobaczyć ogłoszenia samochodów kupionych w PL i serwisowanych w ASO. Przebiegi samochód z lat 2014-2015 potrafią wynosić nawet i 250k km, a przeważają takie z >100k.

Oczywiście nie
@Salvvador: od razu wyzywasz autora od janusza. Moje auto ma 4 lata i przebieg 40k KM, wiec nie jest to duzo. W takim tempie bedzie mialo 120k za 8 lat, wiec wszystko jest mozliwe. Ludzie sprawdzaja auto i historie pojazdu, ale to nie jest od razu januszostwo :)
@Salvvador moje auto ma mały przebieg, od 2008 zrobione zaledwie 60 tysięcy. Ale to jest a klasa, mały wypierdek do jeżdżenia po mieście, największa trasa jaka robi to 47 km do dziewczyny i 30 na uczelnie. Autostradami.

Ta audica to auto do #!$%@? kilometrów w trasach, 100 tysięcy w pierwszy rok nikogo nie zdziwi.