Wpis z mikrobloga

Potrzebuje waszej pomocy, rodzice szukają samochodu dla siebie na kolejne 10 lat+, w grę wchodzą tylko auta nowe(2017, wyprzedaże), wersje demonstracyjne lub jakieś roczne max 15kkm, benzyna lub benzyna + gaz, rocznie max 15kkm, budżet max 65000zl
Moje typy to Opel Astra K, Peugeot 308, Toyota Auris, Hyundai i30
Pierwsze dwa są brane najmocniej pod uwagę, wizualnie właśnie te dwa im się podobają, ale nie widzieli jeszcze Toyoty i Hyundaia, macie może jakieś doświadczenia z tymi samochodami i możecie coś o nich powiedzieć? Możecie zaproponować coś innego godnego uwagi?

#samochody #opel #peugeot #toyota #hyundai
  • 19
@ptasiek2: @Monco: jakoś nie przypadł im do gustu, jak dla mnie ten środek w nim trochę straszy
@Sztandar18: to jest opcja ale do 65k to chyba znajdzie się totalnie gołe wersje albo coś w tym stylu ' *Cena z uwzględnieniem oferty flotowej dla firm'
@k_EZ: Focus z tym małym Ecoboostem może być świetnym wyborem Może i ten litrowy silnik wygląda na nieporozumienie ale wbrew pozorom daje radę bardzo dobrze. Nr 2 to Megane gdzie jak bardzo dobrze poszukasz to można znaleźć Talismana (przebiegi do 50 kkm) ew Megane które z mocniejszymi silnikami i większym wypasem będą w budżecie lub nieco go przekraczały.

Z tych 4 co podałeś to patrzyłbym na Puga i #!$%@? (Który w
@testuser: o, zapomniałem o tym samochodzie, dzięki
@Szlaufman: francuza pewnie nie wezmą ze względu na to, że Citroen C5 pochłaniał z ich portfela średnio 3-4k co kilka miesięcy XD Ale Forda zobaczę, dzięki, mówisz że te democary aż takie straszne? sam właśnie nie wiem, te kilka tysięcy km jest i to pewnie ostrej jazdy, ale za to dobrze wyposażone są te auta, a przez kolejne 10 lat lepiej jeździć czymś
wsi


@k_EZ: Ponad 50%. Nie ma astry K w sedanie. Na Astrę minimum 15% rabatu dostaniesz, nie znajdziesz nic w lepszej cenie i wyposarzeniu, a do tego Ople mają najtańsze AC, tanie OC, nie kradną ich i są liderami w rankingach bezawaryjności, a jak robisz jakieś przeglądy podwozia co roku to masz 12 lat gwarancji na nie rdzewienie.
@k_EZ: No tam już masz ~15% rabatu - to standardowy rabat jaki dostaniesz w każdym salonie nawet na auto do produkcji zamówione pod Ciebie w dowolnym kolorze, wyposazeniu itd. Jtka w sedanie wychodzi dużo taniej, ale wg mnie warto dołożyć do K i wziac Kombi lub Hatchbacka. Rekordziści pod 20% rabatu wyciągają ale to już przy bogatych wersjach za ~100k Jak chcesz to napisz mi na pw to Ci podeślę namiary
@k_EZ Elantra też warta uwagi - silnik 1.6, bez turbo, rozrząd na łańcuchu, do zagazowania (chociaż przy 15k przebiegu/rok to lekko bez sensu). 5 lat gwarancji, chociaż w zasadzie nie ma co się psuć, bo z przodu McPerson, a z tyłu belka, reszta jak w innych markach. Co do cen - niektóre salony schodziły mi 10k poniżej cennika (12-13%) przez telefon/mail, a do wyboru były i "leżaki" z wystawy i nówki, które