Wpis z mikrobloga

Poznajcie Łajkę!
8 tygodniowy szczeniak Border Collie, pieseł jest pełny energii i powoli zaczyna się uczyć komend.
Zgodnie z zapowiedzią z nocnej zakładam tag w którym będę opisywać postępy w nauce, co może się przydać w przyszłości innym którzy są z psami równie początkujący jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam do obserwowania >> #naukalajki

Teraz trochę o Łajce: rozrabia, nie ogarnia nic po za "siad". Podgryza meble, stopy, dłonie, kwiaty, cały świat. Jest wiecznie głodna, po zjedzeniu porcji zaczyna przesuwać miskę przez pół mieszkania XD Nie potrafi chodzić na smyczy, ciągle się zapiera, siada sobie i zaczyna piszczeć ciągnąc w stronę domu.

Z pozytywnych rzeczy- jest ślepo oddana, nie odstąpi Pana na krok, kiedy na dworze spuści się ją ze smyczy wszędzie podąża za mną.

#naukalajki #pokazpsa #smiesznypiesek #pies #psy #zwierzeta #zwierzaczki
C.....n - Poznajcie Łajkę! 
8 tygodniowy szczeniak Border Collie, pieseł jest pełny ...

źródło: comment_G2FunqKiHft4eLLAwEOIkD0ucW7mgbJr.jpg

Pobierz
  • 14
Z pozytywnych rzeczy- jest ślepo oddana, nie odstąpi Pana na krok, kiedy na dworze spuści się ją ze smyczy wszędzie podąża za mną.


@ChichyKun: yyy bo to szczeniak? xD poczekaj do 7-8 miesiąca ( ͡ ͜ʖ ͡)

rozrabia, nie ogarnia nic po za "siad". Podgryza meble, stopy, dłonie, kwiaty, cały świat. Jest wiecznie głodna, po zjedzeniu porcji zaczyna przesuwać miskę przez pół mieszkania XD Nie potrafi
@ChichyKun: Spuszczaj ją jak najwięcej ze smyczy, ja przynajmniej tak robiłem i nie żałuję. Im więcej na smyczy, tym głupszy pies gdy się go z niej spuści. Moja roczna Luna chodzi wszędzie przy nodze, przez ulicę, zawsze po chodniku, biega ze mną, biega za rowerem- zero problem. Jedyny minus, że wiecznie gdzieś dopadnie jakiegoś podejrzanego kęska i wszamie. Ogólnie polecam tą metodę.
Im więcej na smyczy, tym głupszy pies gdy się go z niej spuści.


@tomek-jarek: #!$%@?. Jak się z psem ćwiczy przywołanie oraz posłuszeństwo, to nie ma takich sytuacji, że pies dostaje małpiego rozumu. Jak dostaje, to znaczy o brakach w wychowaniu i tylko tyle.

@ChichyKun: wiem, śmieję się ( ͡° ͜ʖ ͡°) z dnia na dzień wszystko Ci się będzie zmieniało ( ͡° ͜ʖ
@ChichyKun: psa puszczać ze smyczy, pozwalać na interakcję z innymi psami, obwąchanie się i inne takie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nauczy się sam interakcji a zawsze stać obok w razie czego. Dzieki temu nie bedzie wariowal i szczekał jak szalony jak zobaczy innego psa tylko stanie się bardziej "towarzyski", zreszta to jest bardzo towarzyska rasa, więc nie powinno być problemu.

U mnie pies też wszystko gryzł ale
@ChichyKun: Polecam taką zabawkę dla pieska. Bardzo fajna sprawa, on to sobie szarpie i udaje że chce Ci wyrwać, a Ty trzymasz i udajesz że nie chcesz puścić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie im więcej zabawek, tym mniej będzie gryzł "normalne" rzeczy. Mogą być zwykle pluszaki, takie jak dla dzieci, gumowe piłki itp. Border collie mojego brata ma nawet gryzaczek (
M.....a - @ChichyKun: Polecam taką zabawkę dla pieska. Bardzo fajna sprawa, on to sob...

źródło: comment_9wTu4DQTGSOt5FjXJEqYRuHxPZixOslF.jpg

Pobierz
@Marbarella: byłem w psim przedszkolu i trenerka mówiła, żeby takich rzeczy nie używać aby pies nie używał do właściciela siły nawet w zabawie :) starszy pies skuma że to zabawa ale młodszy raczej nie wie.
@Marbarella: bardzo fajna sprawa żeby psu zafundować przodozgryz

starszy pies skuma że to zabawa ale młodszy raczej nie wie.


@fnzavrjvrz: dobrze zsocjalizowany nie będzie miał z tym problemu, ale takie zabawy bardzo pobudzają i nakręcają, zresztą przy tej rasie najlepiej jest się skupić na ćwiczeniach umysłowych + jw. przodozgryz.

lepiej zmęczyć szczeniaka szarpiąc się sznurem niż pozwolić żeby gryzł stopy czy meble


@ChichyKun: lepiej zmęczyć umysłowo i dać gryzaki