Wpis z mikrobloga

Dobra Mirasy, od 2-3 miesięcy (czyli odkąd zaczął się boom) obserwuję sytuację bitcoina - kursy, wzrosty, spadki, wahania. Od 2-3 tygodni robię to dużo dokładniej i dzisiaj dojrzała we mnie decyzja, że wchodzę w to. Nie mam oczywiście zamiaru kupować i czekać aż wzrośnie, tylko zarabiać na wahaniach, bez korzystanie z dźwigni. Plan jest prosty - założyłem konto na jednej z giełd (weryfikacja w trakcie), chcę wpłacić na początek 100zł, żebym w razie niepowodzenia nie przepieprzył za dużo hajsu, a chcę to traktować bardziej w formie edukacyjnej (jeżeli będą mniej lub bardziej spektakularne efekty to zwiększę pulę). Po prostu kupuję kiedy spada, sprzedaję kiedy rośnie. Ostatecznie popchnęła mnie do tego sytuacja z dzisiaj, kiedy w ciągu ok. 7 godzin kurs spadł o ponad 10%, a w ciągu kolejnych 6 prawie wrócił do poprzedniego stanu. Chcę każdą transakcję zapisywać, dokładnie z datą i godziną, z aktualnym kursem w momencie kupna i w momencie sprzedaży, z zyskiem/stratą wyrażonymi i w kwocie, i w procentach, każdorazowo czas od kupna do sprzedaży. Po miesiącu zrobię podsumowanie - stan w stosunku do stanu początkowego, najwyższy zysk, najwyższa strata itp. Ktoś zainteresowany śledzeniem efektów? Po miesiącu od rozpoczęcia działania (w przyszłym tygodniu dopiero będę miał w pełni aktywne konto na giełdzie) wrzucę podsumowanie, zawołam wszystkich którzy plusowali. Zastanawiam się też nad wrzucaniem każdej pojedynczej transakcji, ale to jeszcze zobaczymy.
#bitcoin #kryptowaluty #zarabiajzwykopem
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miki4ever: po miesiącu wrzucę podsumowanie. Póki co mogę powiedzieć, że efekty różne, potrafiłem wychodzić do przodu w momencie spadków, a potrafiłem i tracić kiedy były wzrosty. Na pewno jestem trochę mądrzejszy niż w momencie pisania postu ;) grunt to wyciągać wnioski, tak jak pisałem, traktuję to bardziej edukacyjnie.
  • Odpowiedz