Wpis z mikrobloga

Dobra Mirasy, od 2-3 miesięcy (czyli odkąd zaczął się boom) obserwuję sytuację bitcoina - kursy, wzrosty, spadki, wahania. Od 2-3 tygodni robię to dużo dokładniej i dzisiaj dojrzała we mnie decyzja, że wchodzę w to. Nie mam oczywiście zamiaru kupować i czekać aż wzrośnie, tylko zarabiać na wahaniach, bez korzystanie z dźwigni. Plan jest prosty - założyłem konto na jednej z giełd (weryfikacja w trakcie), chcę wpłacić na początek 100zł, żebym w razie niepowodzenia nie przepieprzył za dużo hajsu, a chcę to traktować bardziej w formie edukacyjnej (jeżeli będą mniej lub bardziej spektakularne efekty to zwiększę pulę). Po prostu kupuję kiedy spada, sprzedaję kiedy rośnie. Ostatecznie popchnęła mnie do tego sytuacja z dzisiaj, kiedy w ciągu ok. 7 godzin kurs spadł o ponad 10%, a w ciągu kolejnych 6 prawie wrócił do poprzedniego stanu. Chcę każdą transakcję zapisywać, dokładnie z datą i godziną, z aktualnym kursem w momencie kupna i w momencie sprzedaży, z zyskiem/stratą wyrażonymi i w kwocie, i w procentach, każdorazowo czas od kupna do sprzedaży. Po miesiącu zrobię podsumowanie - stan w stosunku do stanu początkowego, najwyższy zysk, najwyższa strata itp. Ktoś zainteresowany śledzeniem efektów? Po miesiącu od rozpoczęcia działania (w przyszłym tygodniu dopiero będę miał w pełni aktywne konto na giełdzie) wrzucę podsumowanie, zawołam wszystkich którzy plusowali. Zastanawiam się też nad wrzucaniem każdej pojedynczej transakcji, ale to jeszcze zobaczymy.
#bitcoin #kryptowaluty #zarabiajzwykopem
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cesares: wszystko super ale zapomniałeś o jednym małym szczególe i złotej zasadzie: "kupujesz na gorce, sprzedajesz na dołku"...

A tak poważnie to dawaj jakiś codzienny raport. jeżeli udałoby Ci się generować chociaż 1% dziennie zysku to z tej stówki w 926 dni możesz zrobić milion ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cesares: ja w ten sposób podjąłem decyzję że wchodzę, na plus500 jest fajne demo ale nie tylko krypto ale różne rynki; w miesiąc podwoiłem stan konta ( ͡° ͜ʖ ͡°) na krypto też nie narzekam
  • Odpowiedz
@cesares: musisz sobie uświadomić, że KAŻDY kto zaczyna myśli, że to jest proste. Wydaje ci się, bo widzisz te wzrosty z przeszłości, widzisz te 10%, 20% itp.

Sztuka jest w tym, żeby przewidzieć moment wejścia i trochę mniej, zebrania zysku. Dużo się naobracasz zanim trochę to ogarniesz, to nie jest takie proste jak ci się wydaje. Spróbuj np. na sucho sobie zrobić przez jakiś czas testy. Ustaw sobie w głowie,
  • Odpowiedz
@iAmTS: gdybym myślał, że to proste, to zacząłbym już dawno ;) a takie symulacje "w głowie" też już robiłem. A wolę nawet z tą stówką niż wszelkie symulatory itp., bo jednak swojej kasy (nawet jak niewielkiej) zawsze szkoda i człowiek bardziej uważa.
  • Odpowiedz
@cesares: nie wiem czy za 100zł to ty w ogóle kupisz bitcoina. Bo nie spełnisz nawet minima zakupu. Do tego odchodzi prowizja. Lepiej pozbieraj trochę i wsyp z 1k. A ćwicz sobie na blockfolio lub delcie.
  • Odpowiedz
@Pwado: po pierwsze, przy takich małych transakcjach sam pomysł rozliczania się ze skarbówką nie ma sensu. Po drugie, jak już to raczej rozliczasz się dopiero po wypłacie kasy na swoje konto bankowe, a nie za transakcje wewnątrz giełdy.
  • Odpowiedz
@cesares: Za transakcje wewnątrz giełdy podczas wymiany kryptowaluty na fiaty masz obowiązek rozliczenia się i zapłacenia podatku, nawet jeżeli pieniądze zostają na giełdzie i nie trafiają na Twój rachunek. Tak samo jest podczas wymiany jednej kryptowaluty na inną.
  • Odpowiedz