Wpis z mikrobloga

Dobra Mirasy, od 2-3 miesięcy (czyli odkąd zaczął się boom) obserwuję sytuację bitcoina - kursy, wzrosty, spadki, wahania. Od 2-3 tygodni robię to dużo dokładniej i dzisiaj dojrzała we mnie decyzja, że wchodzę w to. Nie mam oczywiście zamiaru kupować i czekać aż wzrośnie, tylko zarabiać na wahaniach, bez korzystanie z dźwigni. Plan jest prosty - założyłem konto na jednej z giełd (weryfikacja w trakcie), chcę wpłacić na początek 100zł, żebym w razie niepowodzenia nie przepieprzył za dużo hajsu, a chcę to traktować bardziej w formie edukacyjnej (jeżeli będą mniej lub bardziej spektakularne efekty to zwiększę pulę). Po prostu kupuję kiedy spada, sprzedaję kiedy rośnie. Ostatecznie popchnęła mnie do tego sytuacja z dzisiaj, kiedy w ciągu ok. 7 godzin kurs spadł o ponad 10%, a w ciągu kolejnych 6 prawie wrócił do poprzedniego stanu. Chcę każdą transakcję zapisywać, dokładnie z datą i godziną, z aktualnym kursem w momencie kupna i w momencie sprzedaży, z zyskiem/stratą wyrażonymi i w kwocie, i w procentach, każdorazowo czas od kupna do sprzedaży. Po miesiącu zrobię podsumowanie - stan w stosunku do stanu początkowego, najwyższy zysk, najwyższa strata itp. Ktoś zainteresowany śledzeniem efektów? Po miesiącu od rozpoczęcia działania (w przyszłym tygodniu dopiero będę miał w pełni aktywne konto na giełdzie) wrzucę podsumowanie, zawołam wszystkich którzy plusowali. Zastanawiam się też nad wrzucaniem każdej pojedynczej transakcji, ale to jeszcze zobaczymy.
#bitcoin #kryptowaluty #zarabiajzwykopem
  • 45
  • Odpowiedz
kupuję kiedy spada, sprzedaję kiedy rośnie

kiedy w ciągu ok. 7 godzin kurs spadł o ponad 10%, a w ciągu kolejnych 6 prawie wrócił do poprzedniego stanu


@cesares: Teraz przez kilka dni będzie rak, lepiej w ogóle nie wchodzić
  • Odpowiedz
@cesares: I myślisz, że te 10% byś zgarnął jak swoje? Twoje doświadczenie jest zapewne zerowe. Po fakcie to i ja mogę patrząc na wykres - "o tu 20%, a tu 30%, i jeszcze 15%". Jestem ciekawy twojego dziennika. Może być śmiesznie. Życzę szczęścia.
  • Odpowiedz
@cesares: jeżeli byłoby to dla Ciebie jakkolwiek wygodne, to miałem taką myśl aby właśnie na forum udostępnić użytkownikom specjalny dział to takiego "dzienniczka". http://kryptowaluty.org.pl/dziennik-transakcyjny/
Jeżeli masz ochotę, to możesz być pierwszy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Podpinam się, bo zauważyłem, że myślałeś o tworzeniu osobnego postu dla każdej Twojej transakcji.
  • Odpowiedz
@cesares: aha i mialem ci polecic plus500 zobacz sobie oni daja 25 dolcow na start za darmo. Sa jeszcze inne stronki. Tylko tam glownie na dzwigni sie gra ale mysle ze lepjej tskie cos niz swoja kase od razu przewalic
  • Odpowiedz
@cesares: Nie wchodź z kapitałem 100%. Załóż z jaką kwotą chcesz wejść i wkładaj ją na dołkach powiedzmy po 10% przez 2 miesiące. Dzięki temu nie obudzisz się następnego dnia z ręką w nocniku tylko kupisz po uśrednionym kursie. No i jak przyjdzie Ci do głowy traidować to też wszystkiego nie stracisz. Pamiętaj żeby wkładać tyle ile możesz stracić.
  • Odpowiedz