Wpis z mikrobloga

@adgebworthy: też. Auto ma prawie 100k i rozpoczęło 5 rok życia. Rozrząd ori więc zgrywa się i przebieg 100k i wiek 5 lat.
@Zielony34: pompa wody na rozrządzie to Fiat 500 tak naprawdę. Tylko buda z Forda.
Kaczka, miał być 500 ale Kaczka ma więcej miejsca wewnątrz a mechanicznie to Fiat 500. No i stać nas było na młodszą.
@bidzej: tak super biznes prosperuje, nieustające pasmo sukcesów.
Na szczęście nie pod maską bo odpukać nic się nie dzieje.


@WiewiurPL: w Fiatach pod maską ogólnie nic się nie dzieje, więc nie wiem, dlaczego piszesz "na szczęście" Fiat ma w przeciwieństwie do #!$%@? benzynówek Forda Hydraulikę na zaworach i nie trzeba co 30 tysięcy kontrolować luzu zaworowego, oraz nie trzeba go kasować wymianą kompletu szklanek wraz z rozrządem... Szczególnie kiepsko, jak zawory zaczęły klepać po 10 tysiącach od wymiany rozrządu...
@Zielony34: > w Fiatach pod maską ogólnie nic się nie dzieje

No właśnie dlatego cieszyłem się jak powiedziała że po Beetlu chce 500. Wiedziałem co biorę, czyli prosty stary silnik. Łatwy i tani w ewentualnych naprawach .

Ja jednak wolałbym coś z rodziny Fire z turbiną


To drugie auto w rodzinie - jego zadaniem jest trasa dom-przedszkole-dom-przedszkole-dom (2km w jedną) i z 2/3 razy w tygodniu do jakiś przyjaciółek, na zakupy(25km
@Zielony34: nie kupiłbym 1.4T. Znajomy ma 1.2 Kadjara, pali dużo przez turbo, i w sumie jedzie słabo. Zero funu z jazdy.
V-ka pięknie brzmi, jest wolnossąca, ciągnie równo, ja bym się nie zastanawiał. Wrzucić podtlenek wstydu i tyle.
Ja bym się nie zastanawiał.
Szkoda że w Audi A4B8 tylko TFSI były i gaz nieopłacalny. Musiałem kupić TDI...
nie kupiłbym 1.4T.


@WiewiurPL: poczytaj sobie o 1.4T Fire ( ͡° ͜ʖ ͡°) 150KM to to samo, co w 595 Abart, tylko inny IC, i turbina. Te silniki w serii mają kute tłoki i metalową UPG. Idą bez problemów pod 200KM ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedne z najprostszych i najlepszych konstrukcji współczesnych downsizingowych. Benzyny Fiata to na prawdę kawał solidnej mechaniki.
@WiewiurPL tak, to jest 1.4 T-Jet. Ten sam, co w Bravo, który ma 150KM, tylko w 500 ma zmieniony program, IC i inna turbinę Garreta ( ͡º ͜ʖ͡º) Głowica i cały osprzęt ten sam, co w Bravo. Te silniki są zajebiste.