Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak odzyskać straconą pewność siebie i "dawny ekstrawercyzm"?
Gdy byłem młodszy to byłem raczej ekstrawertykiem - w podstawówce, gimnazjum byłem pewną siebie, towarzyską osobą, lubiłem spotkania ze znajomymi itd. Można powiedzieć, że byłem raczej liderem w grupie znajomych, często do mnie należała ostateczna decyzja itd. Pod koniec gimnazjum przeżyłem pewne dość ówcześnie bolesne
ośmieszenie, które mocno obniżyło moją samoocenę jak i pewność siebie na pewien okres czasu.

Później okazuje się, że ojciec zaczyna nadużywać alkoholu. Ja idę do liceum i pojawiają się pierwsze trudności z nawiązywaniu nowych kontaktów, mimo wszystko zdobywam nowych przyjaciół, jestem lubiany, ale znajomość ograniczam raczej tylko do szkoły. Odrzucam wszystkie spotkania, wyjścia razem i zamykam się w swojej piwnicy. Tak zleciało mi całe liceum szkola>piwnica>szkola>piwnica itd. Weekendami to siedziałem i miałem nadzieje, że nikt nie będzie dzwonił/pisał i proponował wspólnego wyjścia...
Najdziwniejsze jest to, że w głębi siebie chciałem gdzieś wyjść jednak miałem jakieś uczucie, że to nie dla mnie, że ja tam nie pasuje itd.

To samo jest teraz na studiach tylko się pogłębiło... Chcę odzyskać stracony czas, gdzieś wyjść, zabawić się, ale towarzyszy mi jakieś #!$%@? przekonanie że to nie dla mnie, że ja nie pasuje do tych wszystkich ludzi itd. No i teraz ciężko znaleźć chętnych, stare kontakty się urwały, a nowe są słabe.

Ogólnie to czuje się jak ekstrawertyk zamknięty w ciele introwertyka. Chcę korzystać z pełni życia, ale coś mnie blokuje może to, że dalej mieszkam z ojcem alkoholikiem? i jak tylko go widzę to uświadamiam sobie fakt jak #!$%@?ł naszą rodzine i ogarnia mnie #!$%@?.. Mam możliwość zamieszkania samemu, stać mnie na to, ale chcę też zadbać o mamę i młodszą siostre (10lat) i nie za bardzo podoba mi się fakt zostawiać ich samych z alkoholikiem.
Cały czas mam poczucie, że każdy mnie obserwuje (nawet gdy robię #!$%@? zakupy) i ocenia - ocenia krytycznie. Mimo, że nie najgorzej wyglądam, dobrze stoję finansowo, daję radę w nauce, mam jakieś tam zainteresowania to mam przekonanie, że jestem małowartościową osobą - chociaż w rzeczywistości tak pewnie nie jest, ale nie mogę się pozbyć tego przekonania.
Na tym punkcie jestem tak #!$%@?, że nie mam FB mimo, że by się przydało do lepszego kontaktu chocby na studia - zaraz ktoś napisze, że to dobrze, bo gowno portal itd. Może i ma rację, ale chodzi o to, że ja tego nie mam, bo znów mam to #!$%@? uczucie, że to nie dla mnie, że ja do tej społeczności nie pasuje - znajomi tam mają po kilkaset znajomych, setki lajków pod zdjęciami z wakacji, imprez a ja co? nic. Zdaję sobie sprawę, że wiekszosc znajomych z fb jest gowno warta, a te wszystkie lajki to tylko sztuczna atencja.

Oczywiście od skoczenia gimnazjum i wejscia w #przegryw nie poznałem praktycznie zadnych nowych rozowychpaskow. Ostatnio zarejestrowałem się na jakimś portalu, poznałem laske 7/10 może 8/10, normalna dziewczyna, rozmowa się kleiła, nawet ją polubiłem, ona zaczęła się coraz bardziej otwierać, opowiadać o sobie, swoim życiu okazało się, że jest przeciwieństwem mnie - ma normalną kochająca rodzinę, paczkę znajomych itd. Wiecie co ja wtedy #!$%@? zrobiłem? Uznałem, że nie pasuję do niej, że jestem zbyt małowartościowy i ją olałem i zakończyłem znajomość..

Zrobiłem jakiś internetowy test i najprawdopodobniej jestem jakimś DDA czy innym gównem, ale nie mam pojęcia jak sobie z tym radzić, więc mirki pomóżcie!
Jak odzyskać straconą pewność siebie i poczucie własnej wartości? Najgorsze jest to, że ja wiem, że jestem coś wart (jak na mój wiek -21 lat- odniosłem spory sukces zawodowy i finansowy i teraz w dużej mierze ja utrzymują tą patologiczną rodzinę) ale nie potrafię tego zaakceptować i przyjąć do wiadomości.
Niekiedy mam wrażenie, że ten gówniarz, którym byłem jeszcze kilka lat temu i który nic nie miał był bardziej pewny siebie i swojej wartości niż ja teraz... Chciałbym nim być teraz..

#przegryw ##!$%@? #depresja #dda #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 4