Wpis z mikrobloga

Wielu z Was pytało mnie o to jak robię sos do pizzy, często odpowiadałem ale później i tak pojawiały się kolejne pytania, niektórzy nie za bardzo chcieli mi uwierzyć. Niedawno obiecałem opublikować wpis na stronie. Dziś nadszedł ten dzień ;)

Przepis na klasyczny sos do pizzy

Tak jak mówiłem, jest to przepis bardzo prosty i klasyczny. Do jego zrobienia potrzebujemy pomidorów w puszce, bazylii, blendera i opcjonalnie soli. Z powodzeniem sprawdzi się w przypadku klasycznych pizzy i będzie bardzo bezpieczny. Należy również pamiętać o tym aby go nie gotować ;)

Jeśli chodzi o różne wymyślne sosy z wieloma składnikami, to według mnie czasem też potrafią być bardzo dobre, ale pasują one zazwyczaj tylko do wybranych wariantów pizzy i nieświadome ich używanie może zaburzyć smak dobrych potraw. Na dzień pizzy postaram się przedstawić wam kilka różnych międzynarodowych wariantów pizzy, gdzie według mnie można pozwolić sobie na różne eksperymenty z sosem.

Zapraszam do obserwowania tagu #kuchniamg78, w przyszłym tygodniu zgodnie z Waszym wyborem zajmę się spaghetti carbonara. Jeśli ktoś chciałby być wołany do znalezisk z przepisami to proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie śmiało tutaj lub na priv. Każdemu postaram się w miarę możliwości i wiedzy pomóc :)

-----------------------------------------------------
#gotujzwykopem #pizza
MG78 - Wielu z Was pytało mnie o to jak robię sos do pizzy, często odpowiadałem ale p...

źródło: comment_B4bPWdOJXi7GBo09FzOpY2GezNIjVSSX.jpg

Pobierz
  • 43
@MG78: a jeszcze mam takie pytanie. Zrobiłem wczoraj pizze z przepisu na Twoje ciasto i wyszła świetna. Ale mój problem jest taki, że ze względu na czas potrzebny na wyrośnięcie praktycznie tylko w weekend dam radę ją zrobić. Można to ciasto mrozić?
@MG78: passata imo zdaje egzamin, poświęcanie więcej niz 5 minut na robienie sosu to faktycznie strata czasu bo najwiecej jednak w pizzy "ma do powiedzenia" tj. Byc a nie byc dobrej pizzy to jednak jest ciasto .

Btw jak to jest z mąka 00? Wszędzie jest o włoskiej, ale ja nie wiem gdzie jest dostępna. Używam Basi 00 do pizzy i jest okej, klei sie bardzo ładnie i szybko, aczkolwiek widziałem