Wpis z mikrobloga

@RustyJames meh. Musisz tylko sobie zycie dobrze ogarnac. Wlasnie oddaje 4latke i 2.5 latka do dziadkow na 2 tygodnie. W tym wieku zaczynam tyle zarabiac ze yolo. Za te 3 lata jak noworodek sie ogarnie to bedzie chill.
A jak jestes mlody to nie mozesz sobie na za duzo pozwolic bo hajs. No chyba ze kombinowanie lub banan. Jak mowie - z mojego expa wolalbym juz miec dziecko/dzieci ogarnięte
@sorelle: Chyba każdy ustala własną granicę. Jako ciekawostkę mogę dodać, że w 2015 roku zostały przeprowadzone badania w Kanadzie według których wynika, iż mniej inteligentne pary szybciej decydują się na potomstwo, a bardziej inteligentne pary zwlekają do około 29-30 lvl. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@etikan: nie każdy musi mieć "wpojone wartości materialne" ale miło jak dziecko się rodzi gdy są jakieś oszczędności a myślenie, że jakoś to będzie.
Nie każdy musi mieć bardzo dużo pieniędzy, ale nie wiem komu komfortowe życie i posiadanie zabezpieczenia finansowego miałoby przeszkadzać.

Mający dzieci pewnie powiedzą, że nie ma idealnego momentu, ale taki trochę lepszy może być
@Dymass: ale czego kumplowi zazdrościsz? ;) Ten okres kiedy on był z żona w pieluchach i teraz w Twoim wieku ma odchowane dziecko Ty przeżywasz po prostu później. Równie dobrze kumpel mógł w wieku 25-26 lat myśleć coś w stylu „po co mi to teraz było, mogłem jeszcze zaczekać z dzieckiem jak Dymass”. Często ludzie myślą, że „a czemu nie miałam dziecka wcześniej teraz by było odchowane”. Ale mi się wydaje,
@sorelle uważam, że to akurat dobrze, w młodym wieku łatwiej jest zajść w ciążę, ma się więcej energii do biegania za dzieckiem itd. mam wrażenie, że ludzie teraz za bardzo zwlekają, czekają aż bardziej się ustabilizują, będą więcej zarabiać, a potem mają problemy z zajściem w ciążę. żyjemy dłużej, więc dłużej czujemy się młodzi, ale biologia w kwestii ciąży chyba pozostała bez zmian i najlepszy czas dla kobiety to 2X lata życia.
@Matril Według mnie lepiej się wyszaleć za młodu bo później już nie będzie chciało a argument, że w wieku 30 lat będzie się zajmować tylko dzieckiem i na nic innego czasu nie będzie jest trochę dziwny bo to kwestia 3 lat i można robić to co wcześniej ;)
@alh3: Tak chodziłem, sporo piłem bo lubię i sobie nie żałowałem, tyle tylko że ja jestem na całkiem dobrej pozycji i dobrze zarabiam, a mimo to nie odważyłbym się jeszcze na dziecko dlatego mnie tak to dziwi co oni mają w głowach nie mając pracy albo zarabiając 1500zl.
@taalarek: zawsze mnie ciekawiło gdzie się poznają pary z taka różnica wieku, między moim dziadkiem a babcia tez było 10 lat różnicy i poznali się bo dziadek zagadał do niej na przystanku PKS :P w Twoim przypadku było podobnie?