Wpis z mikrobloga

Siema! Dzisiaj odebrałem swojego #redminote3 mtk z serwisu, gdzie powiedzieli mi, że problem polegający na całkowitej utracie zasięgu jest na 100% software'owy, ale żeby to naprawić potrzeba backup orginalnego softu. Ja niestety takowego nie posiadam. Wgranie backupu z innego telefonu teoretycznie może się udać, ale jak się nie trafi na pasujące sumy kontrolne (czymkolwiek one są) to będę musiał poszukać nowego telefonu. Jeżeli nie spróbuję, to i tak będę musiał więc co mi tam... Przegrzebałem kawałek internetu, głównie xda i en.miui.com i niestety nie znalazłem nic dla wersji z mediatekiem. Jeżeli ktoś może mi pomóc, to będę wdzięczny. W grę wchodzi również wysyłka do jakiegoś serwisu, lub po prostu do kogoś, kto by mi to odpłatnie zrobił.
#xiaomi #android #androiddev
  • 20
@unnamed89 dlatego nie warto kupować telefonów z mtk, telefony oparte o snapy mają o wiele wiele lepsze wsparcie społeczności w zakresie software.

Btw. Ja bym na twoim miejscu zmienił telefon, aniżeli generować sobie dodatkowe opłaty
@L3AD3R: no teraz to wiem, ale i tak nie upierałbym się przy snapie. Telefon mam ze 2 lata i jestem mega zadowolony. Prawdę mówiąc, to żaden telefon u mnie tyle nie wytrzymał i jestem trochę przywiązany. Jeżeli naprawa ma mnie kosztować np 50 albo 100 to nie widzę problemu
@asd1asd: @JcL:
a podpowiedzcie mi tylko takie coś. Obecnie na telefonie mam AOSP zainstalowane. Czy zmieniać przez twrp na miui, a dopiero potem instalować przez fastboot nowy soft? Czy nie ważne co mam aktualnie fastboot zrobi tak, że będzie dobrze :P
@unnamed89 miflash, ręcznie przez cmd też pewnie pójdzie.

Nigdy nie miałem doczynienia z Mtk. Żeby nie było na mnie. Najpierw może szybciej pobierz rom z miuipolska.pl i wrzuć przez twrp zobacz co będzie.
@Tomek_Tcz: wrzucałem. testowałem miuipolska, lineageos i aosp. sciągam teraz miui global dev pod flashtoola, tylko dalej nie wiem, czy mogę instalować przez FT jak mam inny soft teraz. google mi nie pomaga