Wpis z mikrobloga

Żona właśnie dzwoniła mi, że z drogerii obok sklepu w którym pracuje przyszła upłakana jedna z pracownic pytając czy nie mają pracy, bo w tej drogerii szefowa kazała im podpisać klauzulę, że nie zajdą w ciażę w trakcie trwania umowy, niewywiązanie się z tej klauzuli wiąże się z natychmiastowym zwolnieniem, bez okresu wypowiedzenia i z winy pracownika.

Jak to usłyszałem to miałem takie WTF?!

Super pracodawca bulwo...

#pracbaza #januszebiznesu #truestory

  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@taktoto: Jak pracowała na kasie to ciężko zlikwidować stanowisko i dalej prowadzić sklep. Jeżeli udowodni w sądzie, że zwolniono ją tylko dlatego, że była w ciąży pracodawca ma problem. Mama @solidsnake7 pewnie bała się jej od razu wywalić po powrocie a tamta miała dobry refleks. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@taktoto: Owszem wszystko zrozumiałem. Likwidacja była po 3latach! Puki mama miała sklep to go prowadziła. Co znaczy na start? nie pierwszego dnia. Ale już na dzień dzisiejszy nic tyko umowy na miesiąc i papa ;]
  • Odpowiedz
@Inarus
"Jeszcze miała czelność mi rodzicielke podać do sądu bo mama likwidowała sklep i nie było już dla niej stanowiska. W sądzie oczywiście wygrana bo mama się wywiązała ze swoich obowiązków"
  • Odpowiedz
@Inarus z czego to wywnioskowales? Sklep się zamyka, tyle. Koniec umowy. Nie ma co straszyć, bo pani nie wróciła. A nikogo do dalszego prowadzenia działalności nikt nie zmusi.
  • Odpowiedz
@vlodek2532 nic to nie da. dlaczego zapytasz.. bo l4 przedluzajace umowę do czasu porodu działa tylko w momemcie jesli kobieta jest minimum w trzecim miesiacu ciąży. W innym przypadku kończy się okres próbny i baj baj
  • Odpowiedz
  • 0
@taktoto z tego.. mówie o pierwszych 2 ciążach "Popracowała miesiąc! a potem co? OLABOGA! JA W CIĄŻY NIE MOGE NIC ROBIĆ ZERO PRACY, minął tak rok mama płaciła na nią. I kiedy miała wrócić do pracy to co? kolejna ciąża () . I znowu mama musiała płacić. Zgadniecie co było po kolejnym roku?? TAK ta bulwa znowu zaciążyła (°°
  • Odpowiedz
  • 0
Umowa/zapis niezgodny z prawem nie może być egzekwowany. Można podpiąć zajść w ciążę i śmiać się durnej szefowej w twarz. Najgłupszy obrońca da sobie radę z taką akcja :)
  • Odpowiedz
Super pracodawca bulwo...


@KornixPL: Podetrzeć się może takim zapisem umowy co najwyżej, a jeżeli faktycznie trafi do obowiązującej umowy, to naraża się na karę... To jest liczenie na nieświadomość ludzi. Jak zresztą skutecznie, bo sam wspominasz o jakiejś "zapłakanej" babie. Dobrze, że przyszła, ale to pokazuje jak nieświadomi są ludzie.
  • Odpowiedz
Rozumiem przyjść na godzinę, dwie - po takim czasie widać kto się nadaje a kto nie ale miesiąc?


@vlodek2532: W pewnej firmie o kilku miliardowej kapitalizacji w peelenach, w której tak jeszcze z rok temu pracowałem, pracownicy rozpoczynający "karierę" na najprostszym stanowisku mają prawie dwutygodniowe, BEZPŁATNE, szkolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chętni, co mnie dziwi, się znajdują. Później gówno-zlecenie bez gwarancji płacy minimalnej (bo akord i
  • Odpowiedz