Wpis z mikrobloga

Żona właśnie dzwoniła mi, że z drogerii obok sklepu w którym pracuje przyszła upłakana jedna z pracownic pytając czy nie mają pracy, bo w tej drogerii szefowa kazała im podpisać klauzulę, że nie zajdą w ciażę w trakcie trwania umowy, niewywiązanie się z tej klauzuli wiąże się z natychmiastowym zwolnieniem, bez okresu wypowiedzenia i z winy pracownika.

Jak to usłyszałem to miałem takie WTF?!

Super pracodawca bulwo...

#pracbaza #januszebiznesu #truestory

  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KornixPL: nie można, nie wolno, a szkoda.

W innym wątku dziś na Mirko było o dziewczynie, która jednego dnia komunikuje, że jest w ciąży, ale nie chce iść na zwolnienie, a parę dni później -- bierze urlop na żądanie, a potem przynosi zwolnienie.

Pracodawcy boją się zatrudniać kobiet. Nie wolno im zapytać o plany prokreacyjne na rozmowie o pracę. Nie mogą zobowiązać pracownicy do niezachodzenia w ciążę. Nie wolno, nie mogą, to przecież niemoralne,
  • Odpowiedz
  • 1
@KrzLis: Wyłożone jak krowie na rowie. Jak jej któraś zajdzie, to oczywiście nic nie będzie mogła zrobić, ale później już nie zatrudni żadnej kobiety.
  • Odpowiedz
  • 5
@KrzLis zgadza się. Jest to duży problem przy małych firmach. Kumpel zatrudnił laskę baardzo fajnie się zapowiadała .2 miesiące na etacie pyk ciąża. W plecy 10K rocznie i brak pracownika. Firma mu ledwo się spinała teraz pracuje po 15 godzin dziennie. Przy dużych firmach praca się rozłoży, przy małych działalnościach jest mega problem. Jeżeli państwo już nakłada takie obowiązki to powinno brać też odpowiedzialność.
  • Odpowiedz
@KornixPL: jeżeli jest umowa o pracę to zawsze przy wątpliwościach co do tego czy pracodawca tak może warto sięgnąć po kodeks pracy, ponieważ jego zapisy można umownie zmieniać tylko na korzyść pracownika np. pracodawca może zapewnić więcej płatnego urlopu niż jest w KP oraz dłuższe przerwy w pracy ale nie może zaproponować krótszego urlopu. Każda umowa działająca na niekorzyść pracownika będzie nieważna.
  • Odpowiedz
@KornixPL: gdybym miał firmę tez bym takie coś kazał podpisywać, w momencie jak są na czasowych umowach to niech podpisują, inaczej nie byłoby miejsca dla kobiet u mnie w firmie:)
  • Odpowiedz