Wpis z mikrobloga

Żona właśnie dzwoniła mi, że z drogerii obok sklepu w którym pracuje przyszła upłakana jedna z pracownic pytając czy nie mają pracy, bo w tej drogerii szefowa kazała im podpisać klauzulę, że nie zajdą w ciażę w trakcie trwania umowy, niewywiązanie się z tej klauzuli wiąże się z natychmiastowym zwolnieniem, bez okresu wypowiedzenia i z winy pracownika.

Jak to usłyszałem to miałem takie WTF?!

Super pracodawca bulwo...

#pracbaza #januszebiznesu #truestory

  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ponczo88 przymusu nie ma zatrudniania kobiet, nikt nie weryfikuje kryterium wyboru że względu na płeć.
Po prostu jak już się ktoś decyduje, to niech przestrzega prawa. Ma wybór, może zatrudnić mężczyznę. Nie wiem w czym problem. Żaden pracodawca w dziczy nie mieszka, że nie wie z czym się wiąże zatrudnienie kobiet.
A typowe gadanie o dobrej woli i zaufaniu pracodawcy do nowej pracownicy możemy między bajki włożyć.
Droga wolna, są też
  • Odpowiedz
@KornixPL: Jednocześnie w tym całym, naturalnie słusznym, oburzeniu należy podkreślić, że podpisanie umowy o pracę i świadome zajście w ciążę krótko po tym jest zwykłym #!$%@?ństwem. Pracodawca też powinien być chroniony przed takimi praktykami.
  • Odpowiedz
@taktoto: Spoko. Widzę, że bardzo zaciekle udzielasz się tutaj. Jeśli nie przeszkadza ci opisane przeze mnie #!$%@?ństwo, to świadczy to tylko i wyłącznie o tobie. Idź wykorzystuj ludzi całe życie, zobaczymy gdzie zajdziesz.
  • Odpowiedz
szefowa kazała im podpisać klauzulę, że nie zajdą w ciażę w trakcie trwania umowy, niewywiązanie się z tej klauzuli wiąże się z natychmiastowym zwolnieniem, bez okresu wypowiedzenia i z winy pracownika.


@KornixPL: to jest prawne sc-fi
  • Odpowiedz
@Ponczo88 cos za coś. Pan może mniej się będzie nadawał, ale w sumie może będzie się bardziej opłacał, skoro ciąża pracownicy, to taki problem.
  • Odpowiedz
Przecież zatrudnienie się i ciąża to bardzo popularny proceder. Bardzo dobre posunięcie ze strony sklepu. Jeśli ktoś pracuje x lat, ok - takie benefity mu się należą, ale zatrudnienie się i odrazu L4 na rok (często więcej)? To czyste #!$%@?ństwo. Potem wielkie zdziwienie, że się taką osobę wyrzuca.
  • Odpowiedz