Wpis z mikrobloga

Żona właśnie dzwoniła mi, że z drogerii obok sklepu w którym pracuje przyszła upłakana jedna z pracownic pytając czy nie mają pracy, bo w tej drogerii szefowa kazała im podpisać klauzulę, że nie zajdą w ciażę w trakcie trwania umowy, niewywiązanie się z tej klauzuli wiąże się z natychmiastowym zwolnieniem, bez okresu wypowiedzenia i z winy pracownika.

Jak to usłyszałem to miałem takie WTF?!

Super pracodawca bulwo...

#pracbaza #januszebiznesu #truestory

  • 123
  • Odpowiedz
@KornixPL: nie można, jest to przestępstwo, wystarczy z taką umową pójść do sądu pracy i będzie wygrana, jakaś kara no i zmiana tego czegoś w umowie jeśli tam się pojawiło, tyle że osoba która ją poda sądu zapewne będzie zwolniona dlatego jedynie ciążata którą wywaliła może pójść do sądu i wygra, przywrócą ją do pracy i na zwolnienie.
  • Odpowiedz
@Xeni323: Ta co przybiegła raczej oferty po miesięcznym okresie próbnym nie przyjęła.

PS okres próbny to #!$%@? za darmo przez miesiąc, Żona miała tam pracować, jednak jak usłyszała, że miesiąc za darmo i nie wiadomo czy ją wezmą...

@Heven: bo facet i drogeria trochę się nie zgrywa jednak

@vlodek2532: Raczej oferty nie przyjęłą
  • Odpowiedz
@KornixPL: Nie. Taki zapis nie ma podstawy prawnej. Pracodawca może próbować nakłonić pracownicę do rozwiązania umowy (dzięki czemu nie będzie obciążony kosztami ewentualnego L4 czy nie będzie musiał po urlopie macierzyńskim płacić za urlop wypoczynkowy), ale prawo chroni kobietę w ciąży na tyle, że nie tylko nie musi ona zgadzać się na takie postanowienia, ale również pracodawca musi przedłużyć jej umowę do dnia porodu.
  • Odpowiedz
@KornixPL miesiąc próbny za darmo? Niech ona idzie z tym do sądu bo po prostu ktoś ją rucha tak że nie zajdzie jednak w ta ciążę.

Rozumiem przyjść na godzinę, dwie - po takim czasie widać kto się nadaje a kto nie ale miesiąc?
  • Odpowiedz
PS okres próbny to #!$%@? za darmo przez miesiąc, Żona miała tam pracować, jednak jak usłyszała, że miesiąc za darmo i nie wiadomo czy ją wezmą


@KornixPL: W którym mieście jest taki rynek pracownika? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz