Wpis z mikrobloga

Ahoi Mireczki.

Bylibyście zainteresowani krótkim przewodnikiem po inwestowaniu w fundusze inwestycyjne?
Poradnik byłby przeznaczony dla laików i dawał by ogólny wgląd w funkcjonowanie tego rynku, ryzyka z tym związne, itp.

#finanse #inwestycje #gielda
  • 103
  • Odpowiedz
@fireman2: Fundusze wydają się być długoterminową inwestycją i właśnie w takim horyzoncie czasowym należy je traktować. Wszyskto ma swoje plusy i minusy. Ja preferuję podejście saving for a rainy day, or sunny weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@b4q: Po co bawić się w fundusze jak mają cholernie wielkie prowizje i nie opłaca się w nie inwestować bo większość zysków zżera prowizja?
  • Odpowiedz
@bart_212: Prowizje zaczynają się już o 0%! Dodatkowo chodzi o dywersyfikacje. Są dostępne fundusze inwestujące w obligacje, które nie są sprzedawane na rynku, są też takie inwestujące w spółki zagraniczne, gdzie prowizje nabycia danych instrumentów byłyby znacznie wyższe niż prowizja TFI.
  • Odpowiedz
@b4q: To że się zaczynają od 0% o niczym nie świadczy. Na portfelach obligacyjnych też cudów nie osiągną, nie lepiej sobie samemu kupić obligacje skarbowe?

Te zagraniczne z tego co pamiętam to dopiero koszą na prowizjach :)
  • Odpowiedz
@b4q: Myślę, że wiele osób jest zainteresowanych, również ja, ale najpierw mógłbyś napisać jakie masz w tym doświadczenie, bo teoretyków, którzy przeczytali jeden artykuł I uważają się się za specjalistów w danej dziedzinie poznałem już wielu.
  • Odpowiedz