Wpis z mikrobloga

@BongoBong:

Sądziłem, że kieruję słowa do osoby, która jest sceptyczna wobec takiego określenia ze względu na to, że uważa, że istnieją istotne różnice między faszyzmem, a ideologią wyznawaną przez ONR. Na tej podstawie uformowałem swój przekaz w ten sposób, by wskazać podobieństwa. Zakładam, że wypowiedzi mają mieć użyteczność przekonywania. I argumentowałem celem przekonania osoby uważającej, że istnieją znaczne różnice. Bo tak ciebie postrzegałem.

Podobieństwa istnieją, ale stygmat - ideologia faszystowska jest
Podobieństwa istnieją, ale stygmat - ideologia faszystowska jest inherentnie zła powoduje że wspomnienie o podobieństwach ONRu i faszyzmu bez wspomnienia o różnicach jest nacechowane ideologicznie. A słowa


@Usmiech_Niebios: Wyżej wspomniałem dlaczego pisałem akurat o podobieństwach. W kolejnej wypowiedzi pisałem o różnicach. Uważam, że istnieją zarówno istotne różnica jak i podobieństwa.

to dla mnie bardziej tania propaganda, bo te potrzeby i tę grupę społeczną należy wówczas wymienić. Zaś mój sceptyzm wynika z
no to już nie Marksa wina


@przeciwko78: powiedz jeszcze, że Holocaust to nie wina Hitlera, bo sam nie wrzucał cyklonu B do komór gazowych XDDDDDDD

Marks kazał zabijać w rewolucji komunistycznej, a komuniści jego posłuchali,, więc ofiary komunistów można przypisać Marksowi.