Wpis z mikrobloga

@sadamz: z drugiej strony w samolocie nasiedzę się na dupie tyle czasu, że czasami lepiej postać przed lotem. Poza tym chowanie podręcznego w samolocie. Ostatnio leciałem i wsiadłem pod koniec. Musiałem torbę upychać pod fotelem, kurtka na kolana. Nad głowami nie było miejsca bo zajęte przez tych pierwszych w samolocie. Jestem wysoki więc nie było mi zbyt wygodnie niestety ...
Wydawać się może, że cebulaki ale jednak jakieś powody może mają.
@turek44: Ja lecąc Ryanairem nie chcę mieć oddanego bagażu do luku dlatego, że zaraz po wylądowaniu liczy się dla mnie szybkość opuszczenia lotniska by móc udać się do hotelu, zwiedzać etc, zwłaszcza, jeśli są to jakieś krótkie miastowe wypady. Nie mam ochoty i czasu czekać przy taśmie na swój bagaż.
Sprawa druga, staram się wejść na podkład na początku dlatego, że wolę siedzieć w samolocie na swoim miejscu i czekać aż
@turek44: To teraz wyobraź sobie ile trwałby boarding jeśli każdy podchodziłby do tego tak jak Ty. Pracownik lotniska staje i zaprasza, a tu każdy grzeje tyłek na fotelach bo "przecież wejdę na końcu". Po minucie zachęcania jakaś rodzinka leniwie rusza tyłek i pomału podchodzi. Inni czekają, ktoś postanawia skoczyć jeszcze do kibla itp.

Liniom kolejki są na rękę bo wszystko idzie sprawniej. Mi jako pasażerowi też bo jestem w stanie wyobrazić
@to_jest_chyba_kurcze_zart Azjaci stoują sie w swoich kuchniach bo mają inne żołądku, np nie mają jakiś enzymów i boją się problemów. A ich wycieczki przeważnie to bardzo napięty plan i jakikolwiek problem zdrowotny załatwiłby im wyjazd. A na obrazku OPa to upośledzenie umysłowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nigdy nie oddam plecaka, bo mam tam głównie dokumenty, bez których mogę się zesrać. Nie oddam do luku plecaka z dokumentami, które są warte kilka milionów dolarów, bo jak je stracą albo zniszczą, to ja mogę się #!$%@? powiesić.


@mehmed: zrób se backup.
@Rayon: latam z tym plecakiem - 28 litrów, zawsze wypchany po brzegi, na zewnątrz przytroczone inne rzeczy (kurtka, buty, frisbee, hamak) i nigdy nie kazano mi zostawić plecaka.
Ten plecak już zahacza o niemieszczenie się do tych ichniejszych wymiarów - większych w ogóle by nie akceptowali, więc nie wiem skąd masz swoje dane.
No i co? Co oni mają w tych torbach takiego żeby nie chcieć ich zostawić w luku? Jeśli mają coś na co muszą mieć oko na przykład laptop to niech to wezmą ze sobą... Albo niech kupią priorytet za 3 funty () Ale kasy szkoda xD więc stoją.


@turek44: Ja zawsze wożę dużo elektroniki i chciałbym mieć bagaż przy sobie. Do tego książki na lot, telefony, itd
@sadamz: Jak nie masz nic wrażliwego w bagażu podręcznym, to się nie przejmujesz. Nie musisz przecież stać w kolejce. Podobno pierwsze xx osób bierze bagaż do kabiny. Ja często latam ryanairem i sam ustawiam się w kolejce jak tylko mogę najszybciej. Ostatnio byłem prawie spóźniony i na samym końcu kolejki, ale i tak pozwolili mi wziąć bagaż do środka (znalazłem miejsce nad głową), także nie wiem jak to działa w praktyce.
@turek44: Po pierwsze to priorytet jest droższy, a po drugie #!$%@? Ci do mojego portfela. Może akurat mam taką sytuację finansową, że każdy wylot to dla mnie obciążenie i te kilkanaście funtów wolę oddać rodzinie, żeby ich wspomóc? Na serio boli Cię to, że ktoś stoi w kolejce? Wielu ludzi po prostu się nudzi i nie chce im się siedzieć, bo są na lotnisku już dwie godziny, a zaraz będą siedzieć
@Budo Ja nie jestem oburzony ))¯_(ツ)_/¯ informuje Cię ze jest taka opcja. 6 funtów kosztuje. Wpychaj elektronikę w jeden bagaż a ciuchy i rzeczy których Ci nie szkoda w drugi. Na jeden weź priorytet na drugi nie.
I możesz stać ;) Nic mi do tego.
@sadamz: ja podchodzę do punktu zdawania bagażu i proszę aby mi zabrali do luku podręczny. Mam z głowy 1 bagaż i targanie 10 kg po schodach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Backup zamkniętej, tajnej koperty? Powodzenia. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mehmed: a. zboczenie zawodowe, dla mnie dokumenty nie istnieją poza formą cyfrową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daj znać swoim przełożonym, że istnieje coś takiego jak kryptografia ;)
@sadamz:
Nienawidzę ryć się przez samolot w duchocie do swojego miejsca, dlatego wolę stanąć w kolejce i na spokojnie wejść sobie jako jeden z pierwszych, 15 stania na nogach mi wcale nie przeszkadza, a i nigdy się nie ryłem :) są jednak osoby, które faktycznie się ryją. Zanim ktoś ulokuje swój bagaż nad siedzeniami, to schodzi pół godziny, szlag by mnie trafił jakbym miał w takiej duchocie i tłoku się przeciskać
@sadamz jak Ryanair to nabrało to nagle sensu, bo tylko 90 osób wnosi bagaż na pokład, reszta idzie do luku


@Dorciqch: już nie, teraz tylko priority i wyższe taryfy mogą wziąć bagaż, reszta będzie musiała się pierdzielić z czekaniem na bagaż przy taśmie...
@sadamz Z tego że bagaż to w ogóle kisnę, ja sam zawsze zdaje ręczny na życzenie do luku bo po wuj mam się z tą torba przepychać potem. Zostawiam sobie tylko saszetkę z telefonem i drobiazgami żeby mi się nie nudziło na pokładzie, a oni nie dość że stoją jak idioci 1.5 godziny przed lotem to jeszcze po dwa toboły dźwigają przez ten cały czas. xD Nie ogarniam tego idiotyzmu.


@Solonez:
@turek44: To teraz wyobraź sobie ile trwałby boarding jeśli każdy podchodziłby do tego tak jak Ty. Pracownik lotniska staje i zaprasza, a tu każdy grzeje tyłek na fotelach bo "przecież wejdę na końcu". Po minucie zachęcania jakaś rodzinka leniwie rusza tyłek i pomału podchodzi. Inni czekają, ktoś postanawia skoczyć jeszcze do kibla itp.


@Arrival: rzecz w tym, że ludzie się ustawiają w kolejce zanim w ogóle zacznie się przepuszczanie przez
Ale dużo bardziej mnie rozbrajają ludzie, którzy ustawiają się na środku (albo jeszcze lepiej - wstają przy swoich miejscach i stoją przygarbieni) tuż po wyłączeniu oznakowania "proszę zapiąć pasy". Ja spokojnie czekam, jak ludzie wysiądą to wstaję, biorę bagaż i wsiadam do tego samego autobusu co oni - w "najgorszym" wypadku, gdy się idzie na piechotę to wchodzę do terminala minutę później :)


@enron: Zgadzam się, sam tak robię. Ale ich
@Morf: To raczej zależy od rodzaju przetargu. Jak ogłaszający chce mieć dokumenty w zamkniętej kopercie, to nie ma przebacz. Zresztą, mnie to nie obchodzi. Klient płaci, to ja lecę. Średnio mnie interesuje z czym. ( ͡ ͜ʖ ͡)
nie rozumiem dlaczego to w sieci urosło do rangi jakiegoś problemu czy powodu do śmiania się z innych.


@Arrival: pewnie dlatego, że to stanie w tej kolejce nie daje absolutnie żadnego zysku - jeszcze rozumiem gdy była era nienumerowanych foteli w Wizz/Ryan i walczyłeś o fajniejsze miejsce, jeszcze można było zrozumieć gdy w grę wchodziła "walka" o miejsca na bagaż podręczny. Ale teraz? Nie widzę żadnego wytłumaczenia, więc nie widzę też
@enron a słyszałeś o overbooking ? Jak jesteś ostatni w kolejce to czasem mogą Ci powiedzieć , że nie ma dla Ciebie miejsca i polecisz następnym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A co do plecaka to zależy jak duży. Czasem się da czasem proszą aby zostawić. Nie trzeba go nosić i jak się nie spieszy to warto zostawić i potem odebrać
@enron a słyszałeś o overbooking ? Jak jesteś ostatni w kolejce to czasem mogą Ci powiedzieć , że nie ma dla Ciebie miejsca i polecisz następnym.


@linoor: overbooking ma miejsce przy odprawie, nie przy wsiadaniu na pokład. Jak masz wydaną kartę pokładową (a masz, jeśli już jesteś przy gate), to wsiadasz na pokład. No chyba że są jakieś totalne cyrki typu nagle podstawienie mniejszego samolotu lub coś w tym stylu, wtedy