Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@se_mallo

pewnie jest jakiś chory przepis zgodnie z duchem "świętego prawa własności",

W sensie? Masz prawo dokonać zaboru lub zniszczenia mienia, jeżeli robisz tego by ratować dobra, które jest w oczywisty sposób bardziej wartościowe od tego co niszczysz, w tym życia lub zdrowia. Tak więc ratownicy nie powinni byli słuchać Janusza, tylko ciąć, a jeśli by im przeszkadzał to powinien dodatkowo odpowiadać z prawa karnego.
@bykubyk: obojetnie co bys nie napisal , to ta maszyna musi miec jebutny wielki ogolnodostepny CZERWONY przycisk odcinajacy wszystko. A kazdy pracownik musi wiedziec gdzie ten przycisk jest. I niezaleznie jaka to maszyna. Tak ze tego... wlasciciel lub osobo zarzadzajace sa od tego zeby wszystko dzialalo i bylo na miejscu a ludzie przeszkoleni. Ta ukrainka to nie hindus , ktory se wskoczyl do pieca bo tak chcial
@szurszur jak i u mnie w firmie. 7 lat pracy z maszynami i zero szkolenia, zero papierów, że wolno mi korzystać z maszyn, które także krzywdę zrobić mogą. Mojemu brygadziście odcieło kawałek palca i dopiero wtedy zrobili zabezpieczenia do jednego elementu maszyny. Kij z tym, że obok przy drugiej maszynie jest taki sam element i do niego już zabezpieczenia nie zrobiono. W połowie maszyn przyciski bezpieczeństwa odpowiadające za natychmiastowe zatrzymanie maszyny są
ratownicy z karetki chcieli piłą rozcinać maszyne, ale właściciel sie nie zgodził i czekali ponad 40 minut aż ktoś kto wie co i jak się pojawi


@szurszur skąd wzięli piłę w pralni umożliwiającą rozcinanie takiej maszyny? to karetki mają na wyposażeniu taki sam sprzęt jak straż pożarna? Dużo tu niewiadomych i zdań typu "ponoć", "podobno" itp. Generalnie coś tu śmierdzi. Poza tym gdyby była tam straż to z tego co wiem dowódca
skąd wzięli piłę w pralni umożliwiającą rozcinanie takiej maszyny? to karetki mają na wyposażeniu taki sam sprzęt jak straż pożarna?


@wypok_smieszne_obrazki: Strażacy też byli na miejscu. A dużo jest zwrotów ''ponoć'', bo ja je dodałem, bo jest tu relacja tylko jednej strony i nie chcę przesadzać o jej całkowitej prawdziwości. Nie wiem czy zabroniono ciecia maszyny, bo jest droga czy z innego powodu. Ona miała wtedy zmiażdżoną reke i mogła coś
@szurszur: I to jest #!$%@? polska szkoła biznesu. Na #!$%@? komuś zabezpieczenia i normy, wszystko dawaj po taniości byle się szybko nachapac. Normalnie maszyna z normą CE ma w #!$%@? czujników przed wsadzeniem łapy gdzie nie trzeba, a nawet jakby coś poszło nie tak to w zasięgu ręki powinien być grzybek awaryjnego zatrzymania. Mam nadzieję, że się Januszowi do dupy dobiorą i będzie spłacał tę biedną kobietę do końca życia
Kolega dobrze użył sformułowania ratownik (ci z PSP i OSP)


@Vigil: Ale ja uzyłem sformułowania jakich używała ta kobieta. Ona mówiła ratownicy i być może tak tam się mówi na różne służby. Natomiast to, że strażacy byli napisano na lokalnym portalu jednak w momencie pisania pierwszego posta jeszcze tego nie wiedziałem.
@szurszur: Relacja jak z Russia Today. Opierasz cała historie na zeznaniach jednej osoby. Do tego co pare zdań same domysły bez żadnych dowodów aby podkoloryzować historię: „z tego co mówi”, „chyba”, „chyba coś się kombinuje”, „rzekomo”, „wiadomo że janusze kombinują”. Nikt nie musi się właściciela pytać o zgodę na rozcięcie maszyny, w przypadkach zagrożenia życia takie decyzje nie są z nikim konsultowane. A taka sytuacja jak ta z ręka jest zagrożeniem