Wpis z mikrobloga

Nie traktujcie tego jako trolling, tylko jako poważne pytanie. Jestem ciekaw, co kieruje ludźmi kupującymi Iphony. Większość kobiet je ma i facetów, którzy są bananami. Te telefony są droższe od tych z androidem, z tego co widzę to technologicznie jakoś lepiej nie stoją. Mają mniej aplikacji, a te co są to są płatne. Szybki i obudowy pękają szybciej niż dupy redpillersów, a naprawy kosztują tyle co telefony z androidem ze średniej półki. Czemu kupujecie Iphony? Chodzi wam o logo? Kolega kiedyś powiedział, że w Anglii to Iphony mają sami lekarze i prawnicy, czyli co chodzi o podniesienie statusu? Dużo też osób ma domyślny dzwonek, typowy dla iphona. W autobusie rozmawiają tak, że trzymają telefon w taki sposób by było widać logo appla. No jednak dla lansu wydawać tyle kasy? Mówi się, że iphony są szybkie, ale widziałem jak kolega miał iphona 5 i po aktualizacji mu zamulał, nie gorzej jak stary telefon z androidem. O co chodzi z tymi iphonami, ale tak szczerze?
Prosiłbym przy odpowiedzi, o napisanie czy masz iphona, czy androida.
#ios #apple #iphone #android #it #technologia
  • 121
  • Odpowiedz
@kon-jakub to jest #!$%@? bo osoby majace iPhone z iOS chca zeby ich telefon byl niezawodny jak nokia 3310. A jest w #!$%@? zawodny ale tlumacza to sobie cichymi dniami ( jak z baba w malzenstwie)
  • Odpowiedz
@Pan_raczka: stary, serio, nawet nie wiem co napisać. Ty wiesz najlepiej czego jak oczekuje od telefonu i jak mój telefon działa. Serio, nie pisze już nic, bo przecież Ty już wszystko wiesz.
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: ja mialem iphona bo jest prosty w obsludze, nie trzeba sie zaglebiac w czelusciach ustawien zeby cos zmienic bo sie nie da zmienic wcale i #!$%@? :-) Przesiadlem sie na andka bo szkoda mi kasy na iphona (moje pierwsze auto bylo tansze niz nowy iphon). Uzytkuje andka i jest okej ale iphon byl przyjemniejszy. Gdyby ktos mi dal w cenie 400e np Samsunga S8 albo nowego iphona to bym
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: Sam mam od 2 lat 5s i ani razu mi się telefon nie zawiesił. Owszem czasami przytnie jakaś aplikacja ale to niezwykle rzadko a telefon pomimo swojego wieku (premiera w 2013) i dwóch lat intensywnego użytkowania działa perfekcyjnie. Nawet jak aplikacja przytnie to wystarczy kilka/kilkanaście sekund na ponowne jej uruchomienie i wszystko chodzi jak należy. Także następny telefon jaki będę kupował to iPhone.
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: Mam doświadczenie z użytkowania na co dzień Androida, iOS i starego Windows Phone 7.8 (tak, do połowy tego roku to był mój główny telefon, Lumia 800 #bojowkawindowsphone ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), przy czym iOS posiadam tablet iPad mini 1 generacji - kupiony jako nowy w 2013 roku, więc o nim napiszę.

Główne zalety iPada mini z iOS z mojego punktu widzenia?
Oprogramowanie było "skrojone" na miarę sprzętu, nic nie muliło, działało niemalże tak płynnie jak WP na Lumii 800, jednocześnie posiadając bazę aplikacji bliższą Androidowi. Ponadto bardzo długi czas pracy na baterii - kiedyś tablet leżał w trybie "standby" przez 18 dni, w tym czasie poziom baterii spadł z około 90% do około 45%, WiFi było "włączone" (czyli system musiał dobrze zarządzać tutaj). Obstawiam, że system był po prostu dobrze zoptymalizowany pod kątem zużycia energii.
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: miałem najpierw samsung galaxys3, później xaomi. Byłem zadowolony, ale tel z biegiem czasu coraz bardziej mulil. Szef mi powiedział ze jak kupię iPhone to już nigdy nie wrócę do androida i miał racje. Tel jest dokładnie tak samo szybki po pół roku użytkowania jak na początku. Dzwonek mam inny niż startowy. Plusem jest 3x dłużej trzymająca bateria i brak konieczności czyszczenia pamięci co chwile.
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: mi się po prostu ten telefon podoba, mój jest bardzo szybki, nie zacina się i nie wyobrażam sobie powrotu do androida. Miałam jedną usterkę i jak telefon był w serwisie to korzystałam z Samsunga i to tylko utwierdziło mnie w tym, że już nie mogę mieć androida, który ciagle się wiesza i pokazuje „aplikacja android została zatrzymana” :p
  • Odpowiedz