Wpis z mikrobloga

@tyrald Wątpię, bo to tak nie działa. Masz przetarg, państwo finansuje 30-60% a reszta dopłaca unia, częściowo z pieniędzy, które wpłacamy. Tylko ekonomicznie lepiej czasami zrobic inaczej albo taniej, ale unia daje pieniądze to przecież trzeba brać. I potem zostają nam strony internetowe aktywizujące bezrobotnych za pół miliona z 10 odsłonami na tydzień.
  • Odpowiedz
@Vetinari: ale my to mówimy o saldzie dodatnim bądź ujemnym z UE a ty podajesz przykład nietrafionej inwestycji która nie ma żadnego znaczenia w debacie na temat salda ujemnego bądź dodatniego.
  • Odpowiedz
@Majk_: rozumiem, że pieniądze w Unii się biorą znikąd? Czy może jednak wpłacamy tam hajs i za nasz hajs po potraceniu haraczu Unia nas uszczęśliwia swoimi pomysłami?
  • Odpowiedz
@katuluu: Podziel każdą wartość wykresu przez przychody sektora samorządowego z danego roku. Wyjdzie że w przybliżeniu stoimy w miejscu.
  • Odpowiedz
@katuluu: A czego nie rozumiesz w pojęciu zadłużenia w odniesieniu do przychodów?

Idąc Twoim tokiem myślenia to przeciętny Duńczyk jest biedniejszy od nas bo dochody jego państwa są mniejsze od dochodów Polski.
  • Odpowiedz
@Majk_: przecież to jest wierutna bzdura.

Wiecie jak te dopłaty wyglądają?
Dajemy firmie 100 złotych dofinansowania. Ona ma dopłacić 15%.

Dogaduje się ustawia lewy przetarg i zamiast kupić maszynę za 115 złotych to kupuje taką za 85 a dostaje fakturę
  • Odpowiedz
@katuluu: Ja mam 2000zł przychodu i 1500zł długu. Ty masz 8000zł i 3000zł długu.

Masz dwukrotnie większy dług więc to ja mam lepiej?
  • Odpowiedz
@Majk_: @kaczor: @rudy2007: @LibertyPrime: Z funduszy przedakcesyjnych Polska otrzymała ok. 6 mld euro, a w latach 2004-06 – ok. 10 mld euro. W latach 2007-13 Polska otrzymała 95 mld euro dotacji. Natomiast na lata 2014-2020 około 106 mld euro. Łącznie daje to 217 mld euro. Do budżetu Unii Europejskiej wpłaciliśmy natomiast około 69 mld euro. Teoretycznie daje nam to 148 mld euro "na czysto"
  • Odpowiedz
@adi2131: ty a masz gdzieś wyliczenie ile nasi przedsiębiorcy zarobili więcej dzięki dostępowi do rynków unijnych??? Mówienie o "dotacjach" vs. "wpłaty + biurokracja" to manipulacja czystej wody bo albo powinniśmy mówić o "wpłaty vs. dotacje" albo o "dostęp do rynku + dotacje" vs "wpłaty + biurokracja" ... pomijam, że zarabiając więcej płacili wyższe podatki itd.
  • Odpowiedz