Wpis z mikrobloga

@Vetinari: a ja tyko zapytam o koszty. Tak niewinnie. Czyżby obsługą całej jak to krytykujesz biurokratycznej machiny nie zajmowali się polscy urzędnicy rozmaitego szczebla? Czyżby nie zarabiali w polskich urzędach pensji i tych pensji nie wydawali w polskiej gospodarce?
@tyrald Wątpię, bo to tak nie działa. Masz przetarg, państwo finansuje 30-60% a reszta dopłaca unia, częściowo z pieniędzy, które wpłacamy. Tylko ekonomicznie lepiej czasami zrobic inaczej albo taniej, ale unia daje pieniądze to przecież trzeba brać. I potem zostają nam strony internetowe aktywizujące bezrobotnych za pół miliona z 10 odsłonami na tydzień.
@Majk_: rozumiem, że pieniądze w Unii się biorą znikąd? Czy może jednak wpłacamy tam hajs i za nasz hajs po potraceniu haraczu Unia nas uszczęśliwia swoimi pomysłami?
@katuluu: A czego nie rozumiesz w pojęciu zadłużenia w odniesieniu do przychodów?

Idąc Twoim tokiem myślenia to przeciętny Duńczyk jest biedniejszy od nas bo dochody jego państwa są mniejsze od dochodów Polski.
@Majk_: przecież to jest wierutna bzdura.

Wiecie jak te dopłaty wyglądają?
Dajemy firmie 100 złotych dofinansowania. Ona ma dopłacić 15%.

Dogaduje się ustawia lewy przetarg i zamiast kupić maszynę za 115 złotych to kupuje taką za 85 a dostaje fakturę na 115.

I to jest wydawanie dotacji. :D :D

Gdyby firma miała kupić maszynę za 115 zł ze swojej kieszeni, to by brała maszynę za 125 i stargowała do 115.

Wszystkie
@Majk_: @kaczor: @rudy2007: @LibertyPrime: Z funduszy przedakcesyjnych Polska otrzymała ok. 6 mld euro, a w latach 2004-06 – ok. 10 mld euro. W latach 2007-13 Polska otrzymała 95 mld euro dotacji. Natomiast na lata 2014-2020 około 106 mld euro. Łącznie daje to 217 mld euro. Do budżetu Unii Europejskiej wpłaciliśmy natomiast około 69 mld euro. Teoretycznie daje nam to 148 mld euro "na czysto" do przodu. Teoretycznie. Jest
@adi2131: ty a masz gdzieś wyliczenie ile nasi przedsiębiorcy zarobili więcej dzięki dostępowi do rynków unijnych??? Mówienie o "dotacjach" vs. "wpłaty + biurokracja" to manipulacja czystej wody bo albo powinniśmy mówić o "wpłaty vs. dotacje" albo o "dostęp do rynku + dotacje" vs "wpłaty + biurokracja" ... pomijam, że zarabiając więcej płacili wyższe podatki itd.
@Majk_: Why not save even more – for example, the billions in E.U. structural funds that go to Poland and Hungary, since those two countries refuse to take in refugees?

„Budgetary policy shouldn’t be used to impose political penalties. The structural funds are for making weak regions more competitive. And a large part of every euro the E.U. gives Poland comes back to Germany. The Poles use the money to place