Wpis z mikrobloga

Szykujcie kasę na nowy komputer, Mirki, chyba że nie przeszkadza wam nawet o 52% wolniejsza praca obecnego. Czyli o bolesnej dziurze we wszystkich CPU Intela, której nie da się całkowicie wyeliminować.

https://niebezpiecznik.pl/post/powazna-dziura-w-procesorach-intela-albo-kupisz-nowy-albo-zwolnisz-o-30/

Problem dotyczy także ARM i ponoć również AMD, choć ci ostatni zaprzeczają.

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #hardware #amd #intel #iot #arm #komputery #procesory
  • 113
@cymrev: Te straty wydajności nie są jednolite, tj. tracisz na przełączeniach z trybu użytkownika do kernela i na interruptach od sprzętu. W sytuacjach, gdy nie używasz ich za wiele to spadek może być niski, a wręcz przeciwnie w innych przypadkach. Tutaj straty są obliczane wobec wykorzystania systemowej komendy "du" przy rekursywnym obliczaniu wolnego miejsca na dysku.
@niebezpiecznik-pl: Czyli powrót do WIndows 7? XD

A tak poważnie - co z procesorami ARM? Bo Windows i Linux zostaną załatane, ale ARMy są w większości telefonów, a wiadomo jak producenci aktualizują Androida dla modeli starszych lub nie-flagowców. Czyżby wysyp groźnego malware dla telefonów się szykował? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A to nie można zwrócić procka do producenta tytułem rękojmi? Sprzedawali wadliwy produkt.


@nordberg: gdzie w specyfikacji masz napisane że proces ma uniemożliwiać zrobienie X? Bo to jest naprawiane łatką której nikt ci nie każe instalować
a nie jest tak, że jak ktoś ma windowsa 10 to łatka sie samoczynnie w update zainstaluje?


@orangeduke: Nie używam więc nie wiem, a nawet jeżeli to każda aktualizacja w jakiś sposób wpływa na wydajność. W Windows 7 mogłem sobie wyklikać co chcę a co nie.