Wpis z mikrobloga

Szykujcie kasę na nowy komputer, Mirki, chyba że nie przeszkadza wam nawet o 52% wolniejsza praca obecnego. Czyli o bolesnej dziurze we wszystkich CPU Intela, której nie da się całkowicie wyeliminować.

https://niebezpiecznik.pl/post/powazna-dziura-w-procesorach-intela-albo-kupisz-nowy-albo-zwolnisz-o-30/

Problem dotyczy także ARM i ponoć również AMD, choć ci ostatni zaprzeczają.

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #hardware #amd #intel #iot #arm #komputery #procesory
  • 113
wtf? co ja mam teraz zrobić z tym gównem?


@cymrev: nauczyć się czytać i nie podniecać się byle artykułem bo nie odczujesz tego patcha nijak

Most workloads that we have run show single-digit regressions. 5% is a good round number for what is typical. The worst we have seen is a roughly 30% regression on a loopback networking test that did a ton of syscalls and context switches.
@niebezpiecznik-pl: oh ten clickbait. Trochę jak te zajebiste szkolenia, które organizuje Piotr. Niby zabawne, ale czy warte swej ceny? Firmy płacą za celebrytę, którego księgowa nie potrafi nawet rozesłać prawidłowo faktury i otrzymują ją osoby postronne (fajne podejście do zabezpieczeń) ;)
Dla zainteresowanych - byłem na szkoleniu, Konieczny szkalował wypok przez chwilę, coś tam wyniosłem - bardziej jednak ogólniki niż konkrety, informacja jaki soft istnieje i wiedza jakie podejście ma "miszcz"