Wpis z mikrobloga

Zawsze, gdy chcę ztrigerrować idiotów, to mówię, że poglądy tzw. "rasowe" mam takie same jak Benito Mussolini.

Zawsze jest wtedy konsternacja, a co więksi idioci zaczynają Hurr durrzyć: "Jak to, hurr durr?! Masz takie same poglądy jak ten FASZYSTA?!"

Ja im wtedy cytuję:

Rasa? To jest uczucie, a nie rzeczywistość: dziewięćdziesiąt-pięć procent, co najmniej, to uczucie. Nic mnie nigdy nie przekona do tego, że czyste biologicznie rasy nadal istnieją. Wystarczająco zabawne, każdy kto głosił „szlachetność” rasy niemieckiej był sam nie był Niemcem. Gobineau był Francuzem, Chamberlain, Anglikiem; Woltmann, Żydem; Lapouge, kolejny Francuz.


Co mądrzejsi już wiedzą, a co głupsi jeszcze pytają, kto powiedział i nie mogą uwierzyć, że ten wstrętny Mussolini, brat bliźniak Hitlera, mógł takie coś powiedzieć.

Czasem jeszcze mówię, że w największym włoskim obozie koncentracyjnym przez cały jego okres działalności zmarły 29 osób, z czego większość z powodów naturalnych, ale u co głupszych ludzi skutkuje to zacięciem się i syndromem wyparcia spowodowanym zbytnim naruszeniem wciskanym im od małego schematów pojęciowych.

Po tylu latach propagandy ludzie nie potrafią uwierzyć, że największą zbrodnią Mussoliniego były kompleksy, z powodu których zaatakował Etiopię, gdzie zginęło 300 tysięcy ludzi, a także głupota, przez którą związał się z Niemcami, mimo, że Hitlera uważał za oszołoma i pederastę.

Gdyby Włochy pod jego rządami siedziały tylko u siebie i pozostały neutralne jak Hiszpania, to ani faszyzmu, ani Mussoliniego nie można by ostrzej oceniać niż Piłsudskiego i sanacji, bo nasze przedwojenne władze potrafiły też potrafiły mordować, np. w kilka lat przy tłumieniach protestów biednych robotników i chłopów zabiły prawie tysiąc osób, a i obóz koncentracyjny dla przeciwników politycznych mają na swoim koncie.

#heheszki #historia #ciekawostki #takaprawda #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_RXLgQYq3MNldkLQjhQZUKoGL5aOEau9L.jpg
  • 108
to chyba bardziej anty-piłsudski niz pro-mussolini


@Naxster: Oczywiście. Przecież nazwałem Mussoliniego zbrodniarzem, bo istotnie ma na swoim koncie czyny haniebne.

Piłsudski jednak wcale nie był lepszy.
no i w ogóle już sam fakt istnienia obozow koncentracyjnych to dla kazdego normalnego czlowieka cos niedopuszczalnego, a ty piszesz, ze jak w najwiekszym zmarlo 29 osob to spoko xD co za debil


@Leninzone: @Lawrence_z_Arabii łże, #!$%@?, w żywe oczy łże. Masz czytaj o tym, o czym nie napisałeś. 3500 ofiar w Rab https://en.wikipedia.org/wiki/Rab_concentration_camp 500 ofiar https://en.wikipedia.org/wiki/Gonars_concentration_camp obozu Gonars. 3000 ofiar z Danane https://en.wikipedia.org/wiki/Danane_concentration_camp przykładowa masakra którą faszyści zafundowali Grekom https://en.wikipedia.org/wiki/Domenikon_massacre
Co trzeba mieć w pustym łbie, żeby być Słowianinem ocieplającym wizerunek faszyzmu..


@Nie_bredz_czlowieku: Nie ocieplam, tylko pokazuję, że nie należy go stawiać w jednym miejscu z Hitlerem i Stalinem bo nie dobił nawet do miliona ofiar, nawet licząc z Etiopią, gdy tacy Brytyjczycy dopuścili do śmierci głodowej od dwóch, do czterech milionów ludzi w Indiach, co Churchill skomentował słowami, że jest to "naturalna regulacja liczby ludności".

Juz USA na swoich wojnach
@Lawrence_z_Arabii Pomyśl tylko, że Piłsudski był komunista i mówi się o nim jako o wielkim człowieku, bo doprowadził Polskę do niepodległości, ale sam chciał stworzyć państwo komunistyczne na własnych zasadach. Dlatego nienawidził Rosjan
@Lawrence_z_Arabii: Gościu przeczytałem to wszystko co tu wypociłeś i dla mnie wygląda to tak- wygrzebałeś sobie jakiś cytat Mussoliniego i wokół niego zbudowałeś swoją teorię o nie tak złym Duce (no patrzcie jaki fajny, nie dużo gorszy niż Piłsudzki, a te głupie lemingi wieszają porterty jego na Kasztance hehe) i wydaje ci się, że jesteś mądrzejszy od wszystkich. Szkoda tylko, że starasz się być tak bardzo mądrzejszy od wszystkich, że zatraciłeś
@Lawrence_z_Arabii: Pamiętam do tej pory jak nam tłukli, zwłaszcza w gimnazjum że faszyzm i nazizm to jest to samo, różnica jest taka że faszyzm był we Włoszech, nazizm w Niemczech. Zastanawiam się czy to nie efekt edukacji za PRL-u (byli to nauczyciele starej daty), tam chyba było takie ujednolicenie i wrzucenie faszyzmu i nazizmu do jednego worka, wystarczy spojrzeć na plakaty propagandowe.
Co ciekawe podczas obecnej wojny we wschodniej Ukrainie, pro-rosyjscy
Zastanawiam się czy to nie efekt edukacji za PRL-u (byli to nauczyciele starej daty), tam chyba było takie ujednolicenie i wrzucenie faszyzmu i nazizmu do jednego worka, wystarczy spojrzeć na plakaty propagandowe.


@koralowiecc: możliwe, bo nazywanie nazizmu faszyzmem to pomysł Stalina. Nie mógł przeboleć, że nazizm to narodowy SOCJALIZM, bo sam był komunistą, czyli również popierał socjalizm.

Faszyzm socjalistyczny nie był i popierał daleko idącą prywatyzację, dlatego był dla ZSRR wygodny,