Wpis z mikrobloga

Zawsze, gdy chcę ztrigerrować idiotów, to mówię, że poglądy tzw. "rasowe" mam takie same jak Benito Mussolini.

Zawsze jest wtedy konsternacja, a co więksi idioci zaczynają Hurr durrzyć: "Jak to, hurr durr?! Masz takie same poglądy jak ten FASZYSTA?!"

Ja im wtedy cytuję:

Rasa? To jest uczucie, a nie rzeczywistość: dziewięćdziesiąt-pięć procent, co najmniej, to uczucie. Nic mnie nigdy nie przekona do tego, że czyste biologicznie rasy nadal istnieją. Wystarczająco zabawne, każdy kto głosił „szlachetność” rasy niemieckiej był sam nie był Niemcem. Gobineau był Francuzem, Chamberlain, Anglikiem; Woltmann, Żydem; Lapouge, kolejny Francuz.


Co mądrzejsi już wiedzą, a co głupsi jeszcze pytają, kto powiedział i nie mogą uwierzyć, że ten wstrętny Mussolini, brat bliźniak Hitlera, mógł takie coś powiedzieć.

Czasem jeszcze mówię, że w największym włoskim obozie koncentracyjnym przez cały jego okres działalności zmarły 29 osób, z czego większość z powodów naturalnych, ale u co głupszych ludzi skutkuje to zacięciem się i syndromem wyparcia spowodowanym zbytnim naruszeniem wciskanym im od małego schematów pojęciowych.

Po tylu latach propagandy ludzie nie potrafią uwierzyć, że największą zbrodnią Mussoliniego były kompleksy, z powodu których zaatakował Etiopię, gdzie zginęło 300 tysięcy ludzi, a także głupota, przez którą związał się z Niemcami, mimo, że Hitlera uważał za oszołoma i pederastę.

Gdyby Włochy pod jego rządami siedziały tylko u siebie i pozostały neutralne jak Hiszpania, to ani faszyzmu, ani Mussoliniego nie można by ostrzej oceniać niż Piłsudskiego i sanacji, bo nasze przedwojenne władze potrafiły też potrafiły mordować, np. w kilka lat przy tłumieniach protestów biednych robotników i chłopów zabiły prawie tysiąc osób, a i obóz koncentracyjny dla przeciwników politycznych mają na swoim koncie.

#heheszki #historia #ciekawostki #takaprawda #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_RXLgQYq3MNldkLQjhQZUKoGL5aOEau9L.jpg
  • 108
inwazja na Jugo bo Hitler =/= prowadzenie czhstek etnicznych i mordów na cywilach.


@babisuk: ale już wejście w niemiecką strefę wpływów tak.

Wszystko co zle to hitler


W dużej mierze tak. Promując i często wymuszając rasistowską politykę Hitler zrobił wiele złego.

#!$%@? z tym co robil, jakie byly realne dzialania - no ale tak ladnie powiedzial xd


Realne działania Włoch nie były gorsze niż działania takich Brytyjczyków, ale do Brytyjczyków nikt
uznaje ze inne rasy sa gorsze (jego wlasny cytat), ich przedstawiciele umieraja w obozach, mordach, czystkach - nie byl rasista, pamietaj.


@babisuk: aż wkleję ci definicję rasizmu, bo jesteś niedouczony.

Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących istnienie różnic i nierówności pomiędzy ludźmi. Wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi[2]. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje
Realne działania Włoch nie były gorsze niż działania takich Brytyjczyków, ale do Brytyjczyków nikt nic nie ma.


@Lawrence_z_Arabii: xddd - Brytole wyciągnięci z dupy.
I nikt nic do nich nie ma? No chyba dx

W dużej mierze tak. Promując i często wymuszając rasistowską politykę Hitler zrobił wiele złego.


@Lawrence_z_Arabii: hitler zrobil wiele złego? No prosze, odwazne slowa.
Mussolini był ciekawym przypadkiem, ale to nie zmienia, że z mojej perspektywy, wolnościowca, faszyzm był tragicznym ustrojem :P


@maslok_maslana: ja jestem republikaninem i dla mnie faszyzm był zły, bo przewidywał zamordyzm. Gdyby wprowadzano jego postulaty tylko przez ochotników, to nic bym do tego nie miał, o ile nie robiono by zbrodni.
@Lawrence_z_Arabii: Pamiętam jak w podstawówce miałem opisać cechy włoskiego faszyzmu i zostałem nieźle zrugany przez nauczycielkę za bzdury o rasizmie. Niemniej bardzo lekko przeskoczyłeś nad ludobójstwem w Abisynii, gdzie Włosi stosowali zakazane gazy bojowe do mordowania cywili. Albania, Grecja, Francja, Wlk. Brytania, Jugosławia, również zostali zaatakowaniu z powodu włoskiego nacjonalizmu.
Niemniej bardzo lekko przeskoczyłeś nad ludobójstwem w Abisynii, gdzie Włosi stosowali zakazane gazy bojowe do mordowania cywili. Albania, Grecja, Francja, Wlk. Brytania, Jugosławia, również zostali zaatakowaniu z powodu włoskiego nacjonalizmu.


@Tytanowy: takie były czasy. Brytyjczycy w Kenii jeszcze dziesięć lat po wojnie tworzyli obozy koncentracyjne dla murzynów, gdzie ich torturowali, a w czasie wojny w Indiach pod ich rządami zginęło 2-4 miliony ludzi z głodu, ponieważ Brytyjczycy konfiskowali żywność dla armii
Pobierz
źródło: comment_YVV8nb1mBXFUEUynks5duyhHxwm8ZzF9.jpg
W kontekście Włoch warto wspomnieć, że w Brazylii istniał ruch faszystowski (Brazylijski integralizm) który pozwalał mniejszościom na członkostwo w swoim ruchu a jego twórca Plínio Salgado był przeciwnikiem antysemityzmu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Brazylijski_integralizm

Na archiwalnych zdjęciach można zobaczyć przedstawicieli mniejszości którzy hajlują razem z Brazylijczykami europejskiego pochodzenia.


@gruby333: w Hiszpanii Franco ratował Żydów, dając im hiszpańskie paszporty, a w czasie wojny domowej korzystał z jednostek Berberów, których bardzo sobie cenił.
nie można by ostrzej oceniać niż Piłsudskiego i sanacji, bo nasze przedwojenne władze potrafiły też potrafiły mordować, np. w kilka lat przy tłumieniach protestów biednych robotników i chłopów zabiły prawie tysiąc osób, a i obóz koncentracyjny dla przeciwników politycznych mają na swoim koncie.


@Lawrence_z_Arabii: to chyba bardziej anty-piłsudski niz pro-mussolini