Wpis z mikrobloga

Zawsze, gdy chcę ztrigerrować idiotów, to mówię, że poglądy tzw. "rasowe" mam takie same jak Benito Mussolini.

Zawsze jest wtedy konsternacja, a co więksi idioci zaczynają Hurr durrzyć: "Jak to, hurr durr?! Masz takie same poglądy jak ten FASZYSTA?!"

Ja im wtedy cytuję:

Rasa? To jest uczucie, a nie rzeczywistość: dziewięćdziesiąt-pięć procent, co najmniej, to uczucie. Nic mnie nigdy nie przekona do tego, że czyste biologicznie rasy nadal istnieją. Wystarczająco zabawne, każdy kto głosił „szlachetność” rasy niemieckiej był sam nie był Niemcem. Gobineau był Francuzem, Chamberlain, Anglikiem; Woltmann, Żydem; Lapouge, kolejny Francuz.


Co mądrzejsi już wiedzą, a co głupsi jeszcze pytają, kto powiedział i nie mogą uwierzyć, że ten wstrętny Mussolini, brat bliźniak Hitlera, mógł takie coś powiedzieć.

Czasem jeszcze mówię, że w największym włoskim obozie koncentracyjnym przez cały jego okres działalności zmarły 29 osób, z czego większość z powodów naturalnych, ale u co głupszych ludzi skutkuje to zacięciem się i syndromem wyparcia spowodowanym zbytnim naruszeniem wciskanym im od małego schematów pojęciowych.

Po tylu latach propagandy ludzie nie potrafią uwierzyć, że największą zbrodnią Mussoliniego były kompleksy, z powodu których zaatakował Etiopię, gdzie zginęło 300 tysięcy ludzi, a także głupota, przez którą związał się z Niemcami, mimo, że Hitlera uważał za oszołoma i pederastę.

Gdyby Włochy pod jego rządami siedziały tylko u siebie i pozostały neutralne jak Hiszpania, to ani faszyzmu, ani Mussoliniego nie można by ostrzej oceniać niż Piłsudskiego i sanacji, bo nasze przedwojenne władze potrafiły też potrafiły mordować, np. w kilka lat przy tłumieniach protestów biednych robotników i chłopów zabiły prawie tysiąc osób, a i obóz koncentracyjny dla przeciwników politycznych mają na swoim koncie.

#heheszki #historia #ciekawostki #takaprawda #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_RXLgQYq3MNldkLQjhQZUKoGL5aOEau9L.jpg
  • 108
Rasa? To jest uczucie, a nie rzeczywistość: dziewięćdziesiąt-pięć procent, co najmniej, to uczucie. Nic mnie nigdy nie przekona do tego, że czyste biologicznie rasy nadal istnieją. Wystarczająco zabawne, każdy kto głosił „szlachetność” rasy niemieckiej był sam nie był Niemcem. Gobineau był Francuzem, Chamberlain, Anglikiem; Woltmann, Żydem; Lapouge, kolejny Francuz.


@Lawrence_z_Arabii:
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że na podstawie jednej i wyrwanej z kontekstu wypowiedzi nie można sobie wyrobić
w którym miejscu on mówi, że Słowianie biologicznie różnią si się od Włochów?

Xdddd
Bo jak nie powiedzial to nie byl rasistą? Xd

@Lawrence_z_Arabii:

kumplu, twój cytat i tak nigdzie nie pokazuje rasizmu Mussoliniego, jedynie stawiał wyżej naród włoski od narodów słowiańskich. Takie coś nazywamy nacjonalizmem.


@DiscoKhan: no to wszyscy polscy nacjonalisci rozszyfrowani xd

Ducze sam określił slowian rasą, nie narodami. Nadaje im przemiotniki umniejszajace - barbarzynskie i nizsze (inferior
@babisuk tylko widzisz, ciężko z tego fragmentu odczytać o co mu chodziło. Może jest tak jak piszesz, może jest zupełnie inaczej i posługiwał się tutaj pewnymi uproszczeniami. Co sugeruje wcześniejszy cytat od Lawranca.

Tak czy inaczej pisanie o o tym, że ma się poglądy na rasy takie jak Mussolini dalej nie musi oznaczać ani żadnego rasizmu.

Dalej, z tych tekstów można odczytać wiele rzeczy i skoro uważał, że coś takiego jak rasa
Najazd na Etiopię był również motywowany z gruntu rasistowskim przekonaniem o tym, że biały człowiek ma obowiązek nieść kulturę dzikusom.


@Mr_Hand_of_Fate: kłamstwo. Najazd na Etiopię był wynikiem idiotycznego dążenia Mussoliniego do reaktywacji Imperium Romanum.

To nie było nic biologicznego, zwykły kompleks władzy i potęgi.

Serio, nie widzę jakichkolwiek powodów, aby wybielać Mussoliniego. Gdyby był rzeczywiście taki spoko, to by sami Włosi go nie zastrzelili na miejscu, a zwłok nie wystawili na
Xdddd Bo jak nie powiedzial to nie byl rasistą? Xd


@babisuk: mniej XD, a więcej rozumu. Czyli jednak dowodów nie masz, dziękuję. Tak to jest z ignorantami.

Ducze sam określił slowian rasą


A potem sam określił, że czystych ras już nie ma i najważniejsze jego zdaniem są różnice mentalne vel kulturowe. A gardzę nie innymi kulturami to jeszcze nie rasizm.

Nadaje im przemiotniki umniejszajace - barbarzynskie i nizsze (inferior z ang
Pobierz
źródło: comment_zDuaVUIraQE48J5HqFjpMQv7i7Fo1aUx.jpg
@DiscoKhan: a jaki jest poglad na czucie rasy, jesli cale grupy narodów nazywa rasą? Z tego co wiem nie pytał Słoweńców czy sa gorsi czy są jakąś rasą tylko dokonywal czystek etnicznych

Czy antysemityzm to rasizm czy tylko ksenofobia?

Ang wiki o antyslawiźmie mowi rasizm, pl wiki mowi rasizm/ksenofobia
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Anti-Slavic_sentiment

Ja używając jego słów i jego klasyfikacji nazywam go rasistą. Jesli uznamy ze gardzil slowianami ale sie nie zaciagal, tzn byli
@Lawrence_z_Arabii: inwazja na Jugo bo Hitler =/= prowadzenie czhstek etnicznych i mordów na cywilach.

Fragment o atawistycznyh sklonnosciach przypisywanym Serbom pominales specjalnie czy slowo za trudne?

Czyli cała obrona ducze polega na techniczno semantycznych wygibasach ze technicznie nie byl rasista bo kiedys cos powiedział xd
Jeden cytat wybiela calego #!$%@? - no super.

No i pominiecie traktowania mieszkancow Etiopii i Libii jak gorszej rasy bo to pewnie tez nie jest rasizm.
Potem Mussolii oglosil Włochów jako narod arysjki, czesc rasy panów.

Dzisiaj rasę postrzegamy inaczej. Jednak dla mnie, Mussolini byl rasistą bo pojecia rasy używał i rasy wartosciował.


@babisuk: widocznie jesteś ideologiem i masz w poważaniu stan faktyczny.

A stan faktyczny jest taki, że faszyzm w swych założeniach rasistowski nie jest, Mussolini też nie był rasistą, dopóki nie związał się politycznie z Hitlerem, dlatego należy powiedzieć, że to co robił po 1938