Wpis z mikrobloga

Obejrzałem wczoraj Blade Runnera 2049. Subiektywne 9/10 i jeden z lepszych filmów Sci-Fi ostatnich lat. Zdaję sobie sprawę, jak mocno subiektywna jest to opinia i wiem, że są ludzie którzy niekoniecznie muszą podzielać moje zdanie i nowemu Łowcy androidów nie dadzą więcej niż 6/10. Ale dla mnie wypaliło w tym filmie prawie wszystko, no chyba poza muzyką, bo mogli się do tego bardziej przyłożyć, a tak jest po prostu średnio. Jest świetna historia bez amerykańskiego happy endu, jest świetny Denis Villeneuve, którego zaczynam sobie cenić coraz bardziej, a jego dorobek powiększył się o kolejny już świetny film. Jest Ryan Gosling, który gra cały film z jedną miną, ale która w przypadku tego filmu kompletnie nie przeszkadza. Jest Harrison Ford, który jest truskawką na torcie #pdk nowego Blade Runnera. Zaskoczyło mnie wiele w tym filmie - to jak doskonały jest technicznie, bo naprawdę futurystyczne Los Angeles powala, a większość scen z filmu można by było klatka po klatce ustawiać jako tapety na komputer. Zaskoczyło mnie to, że trwa ponad 2,5h, że nikt się nie spieszył w tym filmie z przedstawieniem fabuły, która momentalnie jest tak doskonale ślamazarna i wolna, że aż boli. Po raz kolejny zaskakuje uczłowieczanie androidów, które mi osobiście mocno daje do myślenia - przecież i Joi i Luv, mimo że tak od siebie różne, tak bardzo przypominały nas, ludzi, poprzez swoje pragnienia i myśli. Przecież słynne "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" jest tutaj tak wszechobecne, zwłaszcza motyw z Joi, której człowieczeństwo jest na wyciągnięcie ręki... Zaskoczył motyw główny z Goslingiem i ta końcówka... Nie da się pisać o Łowcy Androidów bez spoilerów, ale jeśli zdarza mi się myśleć o danym filmie jeszcze na długo po jego obejrzeniu - a tak jest w przypadku Blade Runnera 2049 - to musi on być wybitny. I tak jest. Polecam.
#film #filmy #filmnawieczor #bladerunner #bladerunner2049 #lowcaandroidow #villeneuve
f.....u - Obejrzałem wczoraj Blade Runnera 2049. Subiektywne 9/10 i jeden z lepszych ...

źródło: comment_DWb2bhXvYOgvAu9eiIBWsoZJPt55Ewax.jpg

Pobierz
  • 18
@Migfirefox: Pisałeś, żeby oglądać wersję z 2007, to jest jakiś remaster rozumiem, tak?
Wskazują na to choćby parametry obrazu:

Format : Matroska at 15,5 Mb/s

Length : 12,7 GB for 1 h 57 min 36s 875 ms

Video #0 : AVC at 13,3 Mb/s

Aspect : 1920 x 800 (2.400) at 23.976 fps
est świetna historia bez amerykańskiego happy endu


@frikuu: przecież jest w sumie happy end
pokonuje sucz, doprowadza kolesia do córki
ubicie underwood jest nieznaczące, może jedynie stata tej dziewczyny pod postacią obrazu

nie podobała mi się ostatnia walka