Wpis z mikrobloga

Otwieram tag #bezmyszy

Nauczycie się tutaj przydatnych skrótów klawiszowych, dzięki którym wasza praca będzie 10x efektywniejsza.
Oszczędzicie setki godzin rocznie, a znajomi będą na was patrzeć jak na słynnego hakera Elliota Andersona z serialu Mr. Robot.

Na początek coś dla użytkowników Windowsa.

Alt+Enter gdy macie zaznaczony plik albo folder, żeby wyświetlić jego właściwości.
Esc żeby zamknąć okno właściwości.

Subuj #bezmyszy jeżeli interesuje cię taki kontent.

Nie zamierzam wrzucać tutaj długich list kombinacji, bo nie sposób zapamiętać inaczej niż przez stopniowe uczenie się.
Będę wrzucał maks kilka kombinacji, jeśli już to będą w jakiś sposób powiązane.

Inne powiązane tagi żeby dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych: #programowanie #komputery #windows
Pobierz swango - Otwieram tag #bezmyszy

Nauczycie się tutaj przydatnych skrótów klawiszowy...
źródło: comment_D32Nlg3QCduB5zGGIzLM8HkVbpktdDC8.gif
  • 45
@swango A mam pytanie z innej beczki. Nie znalazłem w internecie informacji zbytnio. Czy można jakiś skrót przypisać do określonego przez siebie zadania? Windows.
SHIFT + Tab zmiana kart w przeglądarce. Z altem do tyłu. A może to z controlem było.

Flaga + p zmiana źródła wyświetlania np na projektor

Ctrl + alt + strzałki obraca ekran. Podstawowy skrót do smieszkowania
zadziwiająco mało ludzi wie o tym skrócie


@Saly: bo windows zawsze miał problem z jego obsługa :) teraz są szczątkowe przypadki gdzie wstawia się kwadracik po wciśnięciu tej kombinacji, ale gdzieś to jeszcze było (nie wiem czy w okienku zapisu pliku z notatnika)
@swango Super! Dodałem tag do obserwowanych. Jeżeli byłoby to możliwe to fajnie by było jakbyś wrzucał w jednym wpisie , tak jak tutaj, po dwa ciekawe skróty na windę, maca i linucha.