Wpis z mikrobloga

W związku z tym wpisem i zdecydowaną przewagą #netflix mam parę pytań, w przyszłym roku przestawiam sie na 55 cali w związku z tym będę celował w 4k więc:
- czy stream działa płynnie? Czy zdarza się buforowanie w trakcie oglądania filmu? Dodam, że net u mnie to upc 250
- czy to faktycznie jest 4k i co sądzicie o jakości obrazu?
- z której platformy najlepiej jest korzytać? Konsola, tv(smart tv), a może bezpośrednio z przeglądarki z kompa(mam podłączony tv do kompa przez hdmi, ale z tego co mi wiadomo to do treści 4k będę musiał zmienić kabel)?

#pytanie #seriale #filmy #hardware
  • 12
  • Odpowiedz
@enforcer Skoro jest napisane ultra HD 4k to tak jest. Mam TV full hd i obraz jest świetny, korzystam z apki w Smart TV i to jest najlepsze rozwiązanie. Łącze 40 mb i nic się nie zacina. Jak łapnie to ciągnie cały czas. Prędkość wykorzystania łącza to jakieś 5-6 MB na sekundę, a PC w tym czasie nic nie zamula. Jeśli chodzi o HDMI i kompa to jeśli się nie mylę
  • Odpowiedz
@enforcer Dlatego dałem ci link. Tam jest napisane 25 mb. A dla porównania daję ci swoje łącze 40 mb i full hd. Przy którym streaming nigdy się nie zacina, a internet w pc chodzi płynnie jak zawsze. Także twoje 250 wystarczy spokojnie na dwa tv po 4k i jeszcze będziesz korzystał z pc bez żadnej różnicy. Wykorzystanie łącza przez Netflix w cale nie jest odczuwalne.
N.....e - @enforcer Dlatego dałem ci link. Tam jest napisane 25 mb. A dla porównania ...

źródło: comment_jfNrPkR9Vgaxw87KhIEwkJEd3FVYnAng.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@enforcer: Mam TV FHD i Xiaomi boxa, ale ostatnio miałem okazję chwilę popatrzeć na Netflixa UHD na jakimś względnie nowym (~rocznym) TV 4K Sony. Może jestem ślepy, ale ja szczególnej różnicy między FHD a UHD nie widziałem... Chociaż jasne, jak kupować nowy, to tylko 4K.
  • Odpowiedz
@Djelon: mam tv 4k 55". Netflix chodzi bez żadnego buforowania przy łączu 100mbit.
Na 55" 4k w odległości 3m jest Marcina nie lepszy niż 1080p.
Pamiętaj, że oprócz rozdzielczości bardzo duży wpływ na jakość obrazu ma bitrate - film 1080p na bluray może wyglądać dużo lepiej niż 4k na netflix.

Mam też monitor della 5k 27" i przy mniejszej odległości różnica jest już dużo bardziej zauważalna, ale i tak uważam
  • Odpowiedz