Wpis z mikrobloga

Kisne troszkę z ludzi, którzy śmieją się ze słoików i wsi, bo oni to są wielkomiejskie państwo xD Jakby pochodzenie z danego miasta zależało co najmniej od nich. Jeżeli urodzenie się w danym miejscu jest Twoim argumentem dla podbudowania własnego ego, to chyba masz problem xD Pomijając fakt, że Polska miała tak burzliwe dzieje, że w wielu miastach mieszanina ludzi jest zwyczajnie naturalna.

PS. Ale najbardziej to jednak kisne, jak słoik okazuje się #programista15k i #!$%@? autem o wartości mieszkania tego lokalsa xD

PSS. Inb4 pochodzę ze wsi i mam ból dupy o wpisy szkalujace słoiki pod tagami #wroclaw i #warszawa
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@0710 chyba nie zrozumiałeś. Podałem przykład z Wwa. Znajomi którzy są z Warszawy nie mają mieszkań a my, napływowi mamy. Kiedyś ktoś powiedział - bo wam starzy kasę dali. No i co w tym złego?
  • Odpowiedz
@Stonis: Ty to rozumiesz, ja też, spora część mieszkańców również, ale rusz to na mirko to buldupy i dyskusja w której nie mam ochoty brać udziału. Z resztą masz 3 posty wyżej
  • Odpowiedz
Jakby pochodzenie z danego miasta zależało co najmniej od nich. Jeżeli urodzenie się w danym miejscu jest Twoim argumentem dla podbudowania własnego ego, to chyba masz problem xD


@Kirbii: jak to jest, że nie można odczuwać dumy z warszawskiego pochodzenia, ale bycia Polakiem już tak - o dumie pochodzenia z Polski pełno na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@beer_man whaaat? Ja takie zachowanie obserwuje tylko u starych bab, ktore chca Jak najszybciej zajac miejsce W tramwaju, a stare baby (jeac pradem) raczej nie są sloikami :P
  • Odpowiedz
@Kirbii: to nie jest tak, że Warszawiacy mają problem ze słoikami. Ludzie zawsze mieli ciągoty do większych miast.
Warszawiaków drażni głownie to, że ktoś pomieszka 2-3 lata, nazywa się Warszawiakiem, potem swoje wiejskie zwyczaje pokazuje na urlopie nazywając się Warszawiakiem - stąd bierze się zła opinia o Warszawiakach.
Tak trochę drażni no narzekanie na korki, tłok w komunikacji, ale podatki ludzie płacą w swoim LU
A w święta różnica w
  • Odpowiedz
Problemem nie są osoby pochodzące spoza miasta co samo ich zachowanie które często bardzo odbiega od "norm" a raczej normalnych zachowań miejskich, nie zawsze potrafią się dostosować


@beer_man:
Ale wiecie wy tam w Warszawie, że istnieją inne miasta w Polsce? Wiecie, że ludzie z takich miast też przyjeżdżają do Warszawy? xD To może być zaskoczenie, ale to prawda, przysięgam. Ludzie z takich miast jak Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice wyjeżdżają do
  • Odpowiedz
@Kirbii: Na całym świecie to jest normalne, że ludzie migrują z mniejszych miast do większych. Chociażby w celach zarobkowych. Na zachodzie w większych miastach jest jeszcze więcej ludzi z innych mniejszych miast, a w takim Nowym Jorku, to pewnie co drugi mieszkaniec nie jest z tego miasta, albo nawet kraju i nikt tych ludzi nie nazywa słoikami. Takie migracje napędzają koniunkturę miasta i kraju, więc tym bardziej nie rozumiem oburzenia
  • Odpowiedz
zachowanie które często bardzo odbiega od "norm" a raczej normalnych zachowań miejskich, nie zawsze potrafią się dostosować. Chodzi mi o np. zagradzanie drogi przy wysiadaniu z komunikacji, wpychanie się, stanie na schodach ruchomych (taa wiem drażliwy temat) głośne gadanie przez tel. jedzenie nierzadko mocno aromatycznego jedzenia, nogi na siedzeniach. Można by długo wymieniać.


@beer_man większość zachowań które wymieniłeś to spotykam akurat u lokalnych starych bab, a nie przyjezdnych.
  • Odpowiedz
@Kirbii: @Wychwalany: @PodprzestrzennyKolektywPizzy: @kwiatencja: takie stawianie sprawy to skrajne lewactwo! Dlaczego mamy być przestrzegani przez pryzmat własnych osiągnięć a nie miejsca lub klasy społecznej w której się urodziliśmy? Efekt jest taki, że chłopstwo nie odnosi się z właściwym szacunkiem do lepiej urodzonych! I jeszcze dano im szansę na edukację oraz możliwość zdobywania majątku... Toż to zgroza wołająca o pomstę do nieba! To przez takich
  • Odpowiedz
Jeżeli urodzenie się w danym miejscu jest Twoim argumentem dla podbudowania własnego ego, to chyba masz problem xD


@Kirbii: to się nazywa rasizm ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz