Wpis z mikrobloga

W Polsce nie ma problemu z pracą. Jest problem z dobrą pracą. Jeśli ktoś chce pracować, to będzie. Pytanie, czy utrzyma się z tej pracy? Czy będzie mógł zapłacić za dentystę, pojechać na wakacje, wyjść ze znajomymi do kina. Jako mieszkańcy Europy, od ponad dekady członkowie Unii Europejskiej, chcielibyśmy żyć na jakimś poziomie. #gownowpis
  • 54
@bialapodlaska78: Teraz i tak się poprawiło, bo za najniższą krajową starczy ci na wynajęcie pokoju i jedzenie. Jak masz szczęście i nie chorujesz to jakoś przeżyjesz (albo raczej przewegetujesz).

Ale faktycznie jak człowiek ma jakieś wymagania to znalezienie pracy graniczy z cudem. Sam szukałem pracy w branży tak, żeby mieć jednocześnie czas na studiowanie i wszędzie odpowiedź typu: „Panie, poniżej 1 etatu nie mamy o czym rozmawiać, najlepiej 1,5 etatu minimum).
@Rayquel: jest i nie jest coraz lepiej, raczej idzie to bardzo powolutku. Prawda jest taka że pokolenie Januszy wychowuje pokolenie Januszy. Niektórzy zachowują się jak stara kadra umyślnie, bo wyzysk pracownika jest w sumie zawsze opłacalny, a niektórzy nawet sobie z tego nie zdają sprawy ale zadajmy sobie pytanie, kto kiedykolwiek nagadał swojemu szefowi i przemówił mu do rozsądku, w sytuacji kiedy zdecydowanie miał rację? Mało kto. I kadra zarządzająca widzi
@bialapodlaska78: Ja tak zawsze powtarzałem. U mnie szukanie pracy trwa maksymalnie tydzień.

Inna sprawa, że tylko raz zarabiałem w miarę dobrze, do czasu aż firma nie splajtowała. Choć zarabiałem tam tylko dlatego bo... tak właściwie to #!$%@?łem dwa etaty w miesiacu, życia nie miałem.

Pracy jest od #!$%@?. Kwestia tego, żeby były ludzkie warunki i godziwa płaca, a z tym bardzo ciężko.
@bialapodlaska78: Widziałem w zeszłym tygodniu na OLXie ofertę pracy na przemycanie aut na albo z Ukrainy (ok, nie było to wprost napisane, ale ->), stawka 1000zł/netto dziennie. Dokładnie w ofercie "przewożenie samochodów". Tydzień popracujesz i przez miesiąc żyjesz.
@Rayquel każdy nie może mieć na siebie pomysłu. Ci bardziej pomyslowi i przedsiębiorczy niech zarabiają sporo a Ci zwykli szarzy niech mogą godnie żyć z pensji w fabryce czy magazynie. Mówi się, ze jak kogoś nie stać na dzieci to niech sie nie rozmnaża. Ale czy w takim razie prawo do potomstwa maja mieć tylko Ci powyżej sredniej krajowej? Czyli 10% Polaków. W ten sposób kraj wymrze w kilka pokoleń. Znajomy zarabia
Widziałem w zeszłym tygodniu na OLXie ofertę pracy na przemycanie aut na albo z Ukrainy (ok, nie było to wprost napisane, ale ->), stawka 1000zł/netto dziennie. Dokładnie w ofercie "przewożenie samochodów". Tydzień popracujesz i przez miesiąc żyjesz.


@Ipaq: To raczej chodzi o to, że musisz je rejestrowac na siebie, dzieki czemu ukraincy nie muszą co 5dni przejezdzac przez granice. Ale niech sie cos stanie i masz #!$%@?, bo jestes wlascicielem
@pies_ogrodnika

@Rayquel: jest i nie jest coraz lepiej, raczej idzie to bardzo powolutku. Prawda jest taka że pokolenie Januszy wychowuje pokolenie Januszy. Niektórzy zachowują się jak stara kadra umyślnie, bo wyzysk pracownika jest w sumie zawsze opłacalny, a niektórzy nawet sobie z tego nie zdają sprawy ale zadajmy sobie pytanie, kto kiedykolwiek nagadał swojemu szefowi i przemówił mu do rozsądku, w sytuacji kiedy zdecydowanie miał rację? Mało kto. I kadra zarządzająca
@bialapodlaska78: Ja jako osoba mloda chcialbym zyc na pewnym poziomie i byc w stanie studiowac mieszkajac samemu.
W Polsce nie byłyby w stanie tego zrobic bez pomocy rodzicow.
W Anglii mam 2 prace (ktore nie koliduja mi w zaden sposób ze studiami), studiuje i moge sobie pozwolic na wyjscie do restauracji, na kupno roznych dziwnych rzeczy bez których bym wyzyl, jak mocnego kompa, mam pieniadze zeby sobie blanta zapalic raz na
@bialapodlaska78: Ja jako osoba mloda chcialbym zyc na pewnym poziomie i byc w stanie studiowac mieszkajac samemu.

W Polsce nie byłyby w stanie tego zrobic bez pomocy rodzicow.
W Anglii mam 2 prace (ktore nie koliduja mi w zaden sposób ze studiami), studiuje i moge sobie pozwolic na wyjscie do restauracji, na kupno roznych dziwnych rzeczy bez których bym wyzyl, jak mocnego kompa, mam pieniadze zeby sobie blanta zapalic raz na
I wiecie co? Byłem dziś w Gosport. Na metkach tam mają ceny w euro i w złotówkach. Można się #!$%@? dodatkowo jak przeliczaja ceny z euro na zł po 4.5.#!$%@? z tym krajem...
@Leithain: O zajebiście. Czytałem kiedyś wywiad z głównym projektantem stoczni Szczecińskiej i twierdził, że czytał literaturę branżową od 8 roku życia i pracował od pierwszego rok studiów. Przy takim przykładaniu się to 5k to wręcz mało ;p.
@lent: W Anglii jest lepiej, niemożliwe xD W kraju, który od setek lat rozwijał się bez przeszkód i był największym imperium na świecie jest bogaciej niż na zadupiu, które jest regularnie najeżdżane jak dziwka przy drodze, kto by pomyślał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niech cała Polska wyjedzie do UK.
@Leithain: @r4do5: bo tutaj wypisują się roszczeniowe, konsumpcyjne osły. ktoś tam napisał, "pokolenie januszy wychowuje pokolenie januszy" xD to jeszcze byłoby dobrze, bo janusz biznesu coś przynajmniej wymyślił, postarał się, stworzył a tutaj wszyscy aby przyjść na gotowe. samo się nie zrobi (lepiej w tym kraju) trzeba #!$%@?ć
@0710: Jak się jest bystrym i się mądrze #!$%@? to się zarobi – tego nie trzeba nikomu mówić, bo każdy to wie. A jak ktoś nie ma wykształcenia (lub ma tytuł magistra gównokierunku nic nie wartej polskiej uczelni) to może zarobić co najwyżej kila zł/h brutto powyżej najniższej krajowej i się dorobić garba.

Nie każdy ma predyspozycje i odpowiednie cechy charakteru, żeby być przedsiębiorcą.
@r4do5: garba xD wystarczy że dwie osoby pracują w lidlu i można zyć bezstresowo więc o czym ty mówisz? jakiego garba? za duże oczekiwania od życia
@0710: Z tego co słyszałem w lidlu i biedronce preferują umowy na ¾ etatu, co daje 1200zł na rękę. A w praktyce wygląda to tak, że pracuje się tyle samo godzin co przy pełnym etacie. 1200zł wynosi sam czynsz za mieszkanie moich rodziców xF.
@lent: W Anglii jest lepiej, niemożliwe xD W kraju, który od setek lat rozwijał się bez przeszkód i był największym imperium na świecie jest bogaciej niż na zadupiu, które jest regularnie najeżdżane jak dziwka przy drodze, kto by pomyślał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niech cała Polska wyjedzie do UK.


@Daleki_Jones: ej to nie do mnie ;)