Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!

Ten post to będzie #chwalesie i #rozdajo w jednym. Otóż ukończyłem wersję demo gry typu dungeon-crawler, która na wiosnę dostępna będzie na Steamie. Z tej okazji do rozdania ma kartę podarunkową o wartości 40 złotych na platformę Steam. Na wykopalisku jest również związane z grą znalezisko (LINK) gdzie można znaleźć więcej szczegółów. Jeśli uznacie je za wartościowe, to proszę o wykop ;)

Otóż chcę opublikować własną grę na Steamie i dzisiaj ukończyłem wersję demo. W skrócie: wiem, że ta gra nie będzie hitem, bo pracowałem nad nią zaledwie parę miesięcy, przez co nie zbudowałem solidnej bazy fanów. Poza tym moje grafiki nie wyróżniają się na tyle, żeby wybić się w tym morzu gier, których powstaje teraz tak dużo. Sama gra ma być jedynie ciekawym projektem w moim programistycznym CV. W lutym obroniłem inżyniera, ale doszedłem do wniosku, że ukończony kierunek jest powiązany z zawodem, którego jednak nie chciałbym wykonywać. No i od tych kilku miesięcy pracuję nad grą, która ma mi ułatwić zdobycie pierwszej pracy. Jeszcze sporo pracy przede mną, ale to demo jest pierwszym, dużym krokiem na drodze do celu. W grze kontrolujemy drużynę bohaterów wyruszając nimi na niebezpieczne misje w poszukiwaniu złota i chwały. Gra ma dość unikalny systemem walki wykorzystujący talię z kryształami w pięciu kolorach, którymi walczymy z wrogami. Oprócz wrogów podczas eksploracji lochów natrafiamy na różnego rodzaju wydarzenia (przechodząc je wykonując testy umiejętności niczym w Dungeons & Dragons) oraz badamy różne obiekty w danej strefie (ołtarze, beczki, ogniska itp). Celem jest oczywiście pokonanie głównego bossa.

A jeśli ktoś ma ochotę pograć, to tutaj jest link do pobrania (30MB): LINK..
Tutaj zaś strona gry na Steamie LINK.
Przypominam, że jest to wersja demo i do tego testowana przez zaledwie kilka osób, więc mogą być błędy (które postaram się jak najszybciej naprawiać).

Natomiast zasady rozdajo są następujące:
1. Losowanie wśród plusujących w poniedziałek około godziny 20
2. Udział biorą wszystkie konta zarejestrowane przed datą utworzenia tego wpisu
3. Losowanie odbędzie się poprzez Mirkorandom

#gamedev #programowanie #steam #steamrozdajo
Pobierz itharius - Czołem Mirki!

Ten post to będzie #chwalesie i #rozdajo w jednym. Otóż u...
źródło: comment_OYvNtUz1RANvPvL39jvaXWASadiq7j4d.jpg
  • 34
@RPG-7: Wiem. No ale musiałem napisać coś nowego, skoro przyznałem już że grafika nie jest najwyższych lotów ^^ No ale co w taki razie powiesz o takim Undertale (picrel)? Grze która wygląda jak z automatów z lat 80-tych, a wg Steamspy sprzedała się już w 3mln kopii? Są po prostu gracze którzy lubią pograć w coś o oldschoolowym wyglądzie i tyle. Widać w Twoim przypadku tak nie jest, co szanuję, bo
Pobierz itharius - @RPG-7: Wiem. No ale musiałem napisać coś nowego, skoro przyznałem już że ...
źródło: comment_ZbPOQNLf0t70zsTxgG0mfvIkcXfCDKcu.jpg
@Villen2k: Dokładnie. Albo chociażby takie Stardew Valley, które ustawiło jego twórcę na całe życie. Nie twierdzę tutaj, że moja gra ma wyjątkową, mega unikalną mechanikę (bo tak zapewne nie jest), ale grafika nie jest raczej tym, co z góry skazuje ją na porażkę. Aczkolwiek na pewno ciężej jest się wybić z taką "gorszą" grafiką.
@itharius: stardev valley, undertale i h&h nie mają brzydkiej grafiki. Sam spróbuj ogarnąć takie fajne pixelarty, wymagają dużo zaangażowania, żeby nie kłuły oczu. Twoja grafika też nie jest taka zła, ale np. przy postaciach widać oczywiste użycie painta. Nie jestem grafikiem ani w żadnym stopniu artystą i nie jestem w stanie ci powiedzieć, jak upiększyć twoją grę, wymyśl własny styl albo zatrudnij grafika, ew. znajdz jakiegoś kolegę który też by się
@Quemasterekt: Dziękuję za opinię. No nie chodziło mi o brzydką grafikę, tylko bardziej "niewspółczesną". Wszystkie moje grafiki tworzyłem w Gimpie, ale rzeczywiście nad postaciami mógłbym popracować najbardziej. I chyba będą to jedyne grafiki za które jednak zapłacę komuś lepiej obeznanemu z pixel artem.
@Perlo: może graficznie lepsze od OP'a gierki, ale takie Corpse Party (zrobione w RPG Makerze) odniosło niesamowity sukces, wydana najpierw na PC, pozniej na konsolki Sony (psv itp). No ale gra musi za to przykuwać uwage dobrą historią, ew. gameplayem.
@wuji: można pomijać całe partie tutorialu używając strzałki przewijania (>>). Niestety nie bylo sensu poświęcać czas na tworzenie systemu zapisów dla dema które można ukończyć w 20-30min.
Zwycięzcą losowania został @mojezycietozart. Gratulacje! Napisz do mnie proszę wiadomość, bo masz zablokowaną skrzynkę odbiorczą i nie mogę tego zrobić samemu. A dla wszystkich zainteresowanych moją grą: do końca roku wydam poprawioną wersję dema z naniesionymi poprawkami zasugerowanymi przez Was i prawdopodobnie nowymi grafikami postaci. Prawdopodobnie również będzie jakieś małe rozdajo z tej okazji ;) Stay tuned!
Pobierz itharius - Zwycięzcą losowania został @mojezycietozart. Gratulacje! Napisz do mnie pr...
źródło: comment_hlC10LPwxICuzZZul74aXjPPkHhcHrby.gif