Wpis z mikrobloga

@FilozofujacaRozniczka: Hurr durr, bo tablet? No ja bym bardziej powiedział, że to nie on jest głównym problemem. Tylko fakt, że wygląda to tak, jakby przyczepili go do deski rozdzielczej z jakiejś Skody 125, czy innego Trabanta... Bo to właśnie w tanich wozidłach z lat 80 deska rozdzielcza była płaskim prostokątem, na którym prawie nic nie było. Więc widok czegoś takiego w nowoczesnym aucie elektrycznym zwyczajnie kłuje w oczy. Tak jakby
  • Odpowiedz
@anon-anon: skrzypiąca tandeta to Tesla. Poziom Forda Mondeo w cenie BMW 750Li xDrive w wersji dla szejka z Dubaju, z masowaniem dupy na sto sposobów i lodówką na szampana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja przejechałem Teslą jako pasażer pół europy, kilkaset km prowadziłem, bo znajomy zmienia i kupuje samochody parę razy w roku. Nie wiedziałem ile ta Tesla S kosztuje (swoją drogą jedna z dwóch pierwszych w PL), było to 2,5 roku temu, a ja się motoryzacją nazbyt nie interesuję. No i myślę sobie, autko pewnie w cenie Volvo to całkiem spoko... Jak się dowiedziałem, że kosztuje tyle co jego Panamera to walnąłem facepalma. Szczególnie, że kilka tygodni wcześniej jechałem ową Panamerą która może jest paskudna, ale jest samochodem prawdziwie luksusowym, doskonale wykonanym, z doskonałym silnikiem V8.

Tesla nie oferuje zupełnie nic co zapada w pamięć, nie licząc przyspieszenia, które i tak nie jest niczym nadzwyczajnym, bo to są dokładnie takie sam wrażenia jak na kolejce górskiej. Nie ma porównania nawet z żadną eMką. Znacznie lepsze wrażenia daje jazda BMW M2 które nomen omen nie jest potworem. Tesla to nie wiadomo co, pod żadnym względem nie jest wybitna. Design wtórny, a wykonanie godne Skody Superb czy Forda Mondeo - nie jest złe, ale
  • Odpowiedz
@M_longer

Zrób tak z nowym smartfonem?

Można dyktyować ale też nie czuję zastępowania manualnych gałek w furach tabletami.
U Tesli to chyba ma chodzić głównie o to, że ma być autopilot ale i tak... pomimo, że Teslę ogólnie bardzo szanuję.
  • Odpowiedz
@Viscop

nie rozumiem fascynacji samochodami firmy Tesla, nic niezwykłego tylko z wyglądu przypomina auto z silnikiem spalinowym.

Co do tabletu pełna zgoda ale tego zdania nie kumam. Przecież to o to właśnie chodzi, aby pozbyć się tego reliktu przeszłości jakim jest silnik spalinowy. Elektryczny jest lepszy pod każdym względem, stąd i fascynacja.
  • Odpowiedz
@Vanni: A teraz krok do przodu i wywal wszystko co zbędne w EV. Zostanie ci parę przycisków które możesz spokojnie umieścić na wyświetlaczu dotykowym. I masz... teslę ;) Tylko zrób to z głową bo inaczej wyjdzie ci
@hasztak: Porsche Panamera Turbo, czyli jak dać d$$ próbując naśladować Teslę. Film od 1:40
anon-anon - @Vanni: A teraz krok do przodu i wywal wszystko co zbędne w EV. Zostanie ...
  • Odpowiedz
@anon-anon: Ale sterowania klimatyzacją nie chcę mieć na wyświetlaczu. Do tego Tesla z jakichś powodów ma upiorny tablet, a nie wpasowany ekran. W Alfie, BMW i pewnie innych i tak nie jest on dotykowy, tylko sterowany gałką.
  • Odpowiedz