Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże zainteresowanie moim ciastem na pizzę. Początkowo planowałem wrzucić przepis przed świętami, ale ze względu na duże zainteresowanie nieco przyśpieszyć i dodać to jako znalezisko.

Link: Przepis na ciasto na prawdziwą włoską pizzę

Serię kulinarną miałem zacząć tuż przed świętami, ale kiedy mirko wzywa moim obowiązkiem jest walka i skoro nawet pani @a__s chce przepis przed weekendem nie pozostało mi nic innego jak publikacja przed weekendem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jak mirkolisty poradzą sobie z zawołaniem prawie 3 tysięcy osób, ale mam nadzieję że wszystko się uda.

Na zdjęciu panuozzo, o którym pisałem też we wcześniejszym wpisie. Osoby, które chcą żeby zawołać ich do następnego przepisu proszę o zaplusowanie komentarza poniżej.

PS Ten sos na talerzu to tak specjalnie miał być do zdjęcia, że artystycznie niby, ale jeszcze muszę chyba poćwiczyć ;)
PPS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78
MG78 - Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże zainteresowanie moim ciastem na pi...

źródło: comment_A1LVXgE80hlAfdWRivAtaf6eRGuOqP1H.jpg

Pobierz
  • 153
  • Odpowiedz
@MG78: da rade zamiast świeżych drożdży użyć te suche instant w proszku? da się to jakoś tam przeliczyć ile trzeba świeżych a ile odpowiadających im w proszku. Zawsze jak używałem tych świeżych to zostawało za dużo i potem za szybko się psuły.
  • Odpowiedz
@mrowed: Nie robiłem nic dawno z instant, ale przelicznik jest taki że 7 gram instant to 25 świeżych więc tu by wychodziło jakoś lekko powyżej grama.
  • Odpowiedz
@MG78: Różni się to od przepisu, który stosuję w zasadzie jedną rzeczą - drożdże rozrabiam z ciepłą wodą osobno i odstawiam na 10 minut. Dopiero później dodaję do mąki z solą. Czy to robi jakąś ogromną różnicę?
  • Odpowiedz
PRZEPIS NA SOS DO PIZZY JESZCZE


@Kosiak: Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale 99% sosu to włoskie pomidory w puszce. Droższe o 2zł od "zwykłych" powiedzmy Łowicza ale znacznie lepsze. Pomodory do rondelka, włączyc nieduży gaz, szczypta soli morskiej, odrobina wyciśniętego czosnku, łyżka oliwy, odparować i zblendować. Po ostygnięciu parę listków bazylii i też zblendować.

@MG78 Chętnie się dowiem jak to powinno być zgodnie ze sztuką ;)
  • Odpowiedz
@MG78: przepis na ciasto jakich setki na necie. poza tym ciasto nie jest az tak istotne jak piszesz. ja ciasto robie z kostki twarogu 2 jajek 40g maki i pol lyzeczki proszku do pieczenia. najwazniejszy jest sosik i skladniki
  • Odpowiedz