Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże zainteresowanie moim ciastem na pizzę. Początkowo planowałem wrzucić przepis przed świętami, ale ze względu na duże zainteresowanie nieco przyśpieszyć i dodać to jako znalezisko.

Link: Przepis na ciasto na prawdziwą włoską pizzę

Serię kulinarną miałem zacząć tuż przed świętami, ale kiedy mirko wzywa moim obowiązkiem jest walka i skoro nawet pani @a__s chce przepis przed weekendem nie pozostało mi nic innego jak publikacja przed weekendem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jak mirkolisty poradzą sobie z zawołaniem prawie 3 tysięcy osób, ale mam nadzieję że wszystko się uda.

Na zdjęciu panuozzo, o którym pisałem też we wcześniejszym wpisie. Osoby, które chcą żeby zawołać ich do następnego przepisu proszę o zaplusowanie komentarza poniżej.

PS Ten sos na talerzu to tak specjalnie miał być do zdjęcia, że artystycznie niby, ale jeszcze muszę chyba poćwiczyć ;)
PPS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78
MG78 - Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże zainteresowanie moim ciastem na pi...

źródło: comment_A1LVXgE80hlAfdWRivAtaf6eRGuOqP1H.jpg

Pobierz
  • 153
  • Odpowiedz
@WolfSky: Próbuję, nawet całkiem nieźle mi idzie. Wiele złych nawyków żywieniowych na stałe porzuciłem. Mam wagę xiaomi i staram się każdego dnia uprawiać sport ;)
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: pomidory z puszki zblendowane. ale nie na totalną papkę. to rozsmarować cienko na cieście, posypać delikatnie ppsztkowanym czosnkiem, posolić popieprzyć, ewentualnie bazylia jak piszesz. nie trzeba tego razem gotować, smaki połączą się w trakcie pieczenia.

to przepis zaczerpnięty ze specyfikacji pizzy neapolitańskiej, który jest dostępny publicznie
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: aaaa...ok. W całości faktycznie. Jak takich nie mogę dostać, to kupuję krojone bez skórki. Przepis jest bardzo specyficzny, bo dotyczy prawdziwie prawdziwej pizzy i wymaga nawet dokładnych gatunków ale można go potraktować jako wytyczne.
  • Odpowiedz
@MG78: Próbowałem. Dla mnie trochę za mało wyrazista, mniej aromatyczna i droższa od pomidorów z puszki. Jedna puszka pomodorów w sam raz na kilka picc, a passata trochę za duża bo 1l najczęściej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i potem mi gniła w lodówce
  • Odpowiedz
@methanex: Nigdzie nie napisałem, że 2,5 szklanki to 360 gram. Napisałem, że 3 szklanki to 360 gram ;)

Dobrze. Ciasto pod koniec wyrabiania nie powinno się kleić ani do rąk, ani do stolnicy. Tak było? Kiedy pieczenie ;)?
  • Odpowiedz
odpowiedz zgłoś udostępnij


@MG78: dopiero pierwszy raz ciasto wyrasta, zaraz podzielę je na 2 części i niech stoi do wieczora :) teraz sosiwo gotuję, wrzuciłem zblendowane pomidory z puszki i się gotuję na wolnym ogniu pod przykryciem z czosnkiem, oliwa z oliwek , solą i pieprzem :) wieczorem wrzucę foto.
  • Odpowiedz