Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże zainteresowanie moim ciastem na pizzę. Początkowo planowałem wrzucić przepis przed świętami, ale ze względu na duże zainteresowanie nieco przyśpieszyć i dodać to jako znalezisko.

Link: Przepis na ciasto na prawdziwą włoską pizzę

Serię kulinarną miałem zacząć tuż przed świętami, ale kiedy mirko wzywa moim obowiązkiem jest walka i skoro nawet pani @a__s chce przepis przed weekendem nie pozostało mi nic innego jak publikacja przed weekendem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jak mirkolisty poradzą sobie z zawołaniem prawie 3 tysięcy osób, ale mam nadzieję że wszystko się uda.

Na zdjęciu panuozzo, o którym pisałem też we wcześniejszym wpisie. Osoby, które chcą żeby zawołać ich do następnego przepisu proszę o zaplusowanie komentarza poniżej.

PS Ten sos na talerzu to tak specjalnie miał być do zdjęcia, że artystycznie niby, ale jeszcze muszę chyba poćwiczyć ;)
PPS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78
MG78 - Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże zainteresowanie moim ciastem na pi...

źródło: comment_A1LVXgE80hlAfdWRivAtaf6eRGuOqP1H.jpg

Pobierz
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MG78 człowiek orkiestra, jeździ po świecie, pizze robi :D szkoda że nie udało się wtedy we Lwowie ogarnąć na jakieś p--o ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@MG78 Hmm,ciekawe. Dość podobne do ciasta, które zwykle robię w domu, ale zdziwiło mnie to 6-8h wyrastania. Zwykle po rozrobieniu rozpłaszczam ciasto na blasze do pieczenia i daje mu to 1h na wyrośnięcie. Jak będę miał trochę więcej czasu to zrobię Twoim sposobem i zobaczę czy nie wyjdzie fajniejsze.
  • Odpowiedz
Za około dwa tygodnie


@MG78: A dałoby się tak uzyskać przepis na panuozzo con carciofi e capperi wcześniej. Najpiej przed sylwestrem? To by było coś zrobić sylwestra z włoskim jedzeniem!
  • Odpowiedz
C--j myślałem, że jakiś tajemny przepis a tu robię prawie identycznie od 3 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@wiktorek_pl: ciężko wymyślić coś nowego z 4 skladników xD

Ale sam przepis jest ok. Do niedawna też waliłem jakieś 15g drożdzy na dużą pizze. KONIYC Z TYM
  • Odpowiedz
@Khorne_Flakes: takie długie wyrastanie pozwala działać enzymom i powinno być lepsze niż takie robione na szybko. Mniej też się rwie
@Filipmamnaimie: ciasta na pizze świetnie się mrożą, więc można spokojnie je przechowywać w takiej formie po kilka tygodni. Nie mrożone pewnie kilka dni da radę w lodówce
  • Odpowiedz
@MG78: Wygląda na spoko przepis, od jakiegoś czasu robię z tego i jest świetne ciasto, z tym że u Ciebie wydaje mi się krótki czas na rośnięcie, 9 godzin to dość mało, po takich 48 godzinach w lodówce ciasto ma (wg. mnie) idealną ilość powietrza w sobie i brzegi są wtedy doskonale chrupiące. No i dodatek łyżki cukru też jest na plus dla smaku wg mnie. Następnym razem spróbuję z
  • Odpowiedz