Wpis z mikrobloga

#oswiadczeniezdupy #programowanie #frontend #html #css
I tak oto zaczalem z poczatkiem grudnia kursik w weekend + nauka w po pracy. Powiem, ze jest ciezko a to zmeczony nie chce sie nic albo inna wymowka.... ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale ku lepszej przyszlosci jak mowil towarzysz Stalin ( ͡° ͜ʖ ͡°). nawet dokupilem monitor do laptopa bo na jednym ciezko wyrobic z ciaglym skakaniem po roznych materialach

Momentami mam naprawde dosc... prawie laptop polecial przez okno..... gdy godzine probowalem wymyslec jak cos zrobic a potem okazalo sie, ze brakuje glupiego text-align: center;

Macie moze jakies wskazowki do nauki dla zielonki, ktora postanowila w 3-4 miesiace zmienic prace na totalnie inna.

  • 11
  • Odpowiedz
Bez pośpiechu i ciśnienia :-) Ja się uczyłem programować kilka lat. Po prostu mnie to interesowało tak od czasu do czasu ;-)
  • Odpowiedz
@sloik_rozpaczy: Moja rada. Najpierw html, potem css, js, później obczaj jak działa sass, następnie spróbuj zrobić coś w gulpie. W międzyczasie zapoznaj się z gitem. Jak zrozumiesz podstawy jsa to zobacz czym jest jQuery.

Sam nie mam wielkiej wiedzy, ale na początek powinno starczyć :)
  • Odpowiedz
@sloik_rozpaczy: Nie chcę cię dołować ale później będzie gorzej. Zaawansowany JS to jest jazda. Zauważyłem, że nauczysz się najszybciej jak wejdziesz w jakiś projekt. Korzystaj ze schematów, podpatruj inne rozwiązania. Na początku nie musisz rozumieć, jak coś działa. Ważne, że działa. Ja nie działa to szukaj odpowiedzi w necie. Z czasem poczujesz się pewnie i pewne rzeczy ci się rozjaśnią.
  • Odpowiedz
Macie moze jakies wskazowki do nauki dla zielonki, ktora postanowila w 3-4 miesiace zmienic prace na totalnie inna.


@sloik_rozpaczy: tak: nie pchaj się we front-end, bo juniorków front-endowców jest teraz od #!$%@?. Backend jest spokojniejszy, "konkretniejszy", no i lepiej płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz