Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #pkp #intercity #kolej #polska
2017 r., a w tym kraju jak w lesie. Relacja Kraków - Wrocław, debile z PKP intercity sprzedają dwa razy biletów niż jest miejsc w pociągu. Do toalety nie da się dotrzeć przez ludzi w korytarzu i siedzących na ziemi. Duszno bo klimatyzacja praktycznie nie działa. Ale PKP ma w dupie bo bilety sprzedane. Jak w Indiach niedługo ludzie będą jeździli na bokach pociągów. To jest #!$%@? dramat.
Pobierz bones1909 - #oswiadczenie #pkp #intercity #kolej #polska 
2017 r., a w tym kraju jak ...
źródło: comment_YCEP6kB34V7pdRzSwyfZL8egi736UZqk.jpg
  • 160
a jak zwykle wiedzą nikła


@turok2016: Coraz więcej amatorów pcha się do tej zabawy.
Wskaż proszę te tematy, co się niby burzę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pociągami prawie nie jeżdżę, ale zawsze wydawało mi się, że Intercity to klasa premium z RiGCz. Widocznie tak nie jest, co mnie dziwi.

tak, kolego bordo-za-niewychodzenie-z-domu ;)


@lukaszzz: Nie jestem biedakiem, żeby podórżować pociągiem :-).
Mało nimi jeżdżę i szczerze,
@RoccoBaggins:

powinien być zakaz jazdy na stojąco(ogólnie poza fotelem) tak jak w autokarach i samolotach


Jazda na stojąco powinna być fakultatywna i obłożona dużym rabatem. Chcesz, płacisz mniej i wiesz, że nie masz miejsca siedzącego. Ale jak kupujesz bilet to domyślnie zawsze z miejscem siedzącym.

Do tego powinno być zapisane w prawie odszkodowanie za celowe łamanie przepisów jako kilku krotność ceny za produkt czy usługę. I tu mam na myśli nie
@turok2016: Uważasz, że sprzedawanie biletów po tej samej cenie za podróż w zupełnie innych warunkach jest w porządku? Nie twierdzę, że należy wrócić do osobnych miejscówek ale to co robi IC z cenami biletów jest absurdalne.
Niestety mimo zmieniającego się taboru, bo tu akurat wiele się zmienia we wszystkich spółkach PKP, cała reszta, w tym podejście do klienta pozostają całkowicie niezmienne.
@turok2016:

nie różni się, bo miejscówka jest darmowa i pisałem wyżej czemu nie powinno się różnić


Chodzi ci o to:

bo jest bezpłatna i jest to dobre podejście, już wcześniej miejscówki były dodatkowo płatne i to było dużo gorsze rozwiązanie bo ludzie nie chcieli ustępować miejsca a tak wszystko jest jasne


Nie rozumiem, dlaczego jest to lepsze podejście? Co ma cena do tego, czy jest jasne kto ma które miejsce?