Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #pkp #intercity #kolej #polska
2017 r., a w tym kraju jak w lesie. Relacja Kraków - Wrocław, debile z PKP intercity sprzedają dwa razy biletów niż jest miejsc w pociągu. Do toalety nie da się dotrzeć przez ludzi w korytarzu i siedzących na ziemi. Duszno bo klimatyzacja praktycznie nie działa. Ale PKP ma w dupie bo bilety sprzedane. Jak w Indiach niedługo ludzie będą jeździli na bokach pociągów. To jest #!$%@? dramat.
bones1909 - #oswiadczenie #pkp #intercity #kolej #polska 
2017 r., a w tym kraju jak ...

źródło: comment_YCEP6kB34V7pdRzSwyfZL8egi736UZqk.jpg

Pobierz
  • 160
  • Odpowiedz
@turok2016: No i widzisz. Jak ma się 1/4 więcej to się człowiek czuje jak w katowni NKWD tyle co Ci woda rytmicznie na głowę nie kapie ;)
Obok PKSów, Szwagropole i JanuszPolExpresy też są ok, bo autobusy ciągną od Niemców.
  • Odpowiedz
@Smookie: prawda, ale tak szczerze mowiac co to kogo obchodzi. Leci sie w jakims określonym celu: do rodziny, sluzbowo, na wakacje. A tu Cie nie wpuszczają mimo że za to zapłaciłeś. Takie sytuacje w ogole nie powinny mieć miejsca ()
  • Odpowiedz
a jak zwykle wiedzą nikła


@turok2016: Coraz więcej amatorów pcha się do tej zabawy.
Wskaż proszę te tematy, co się niby burzę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pociągami prawie nie jeżdżę, ale zawsze wydawało mi się, że Intercity to klasa premium z RiGCz. Widocznie tak nie jest, co mnie dziwi.

tak, kolego bordo-za-niewychodzenie-z-domu ;)


@lukaszzz: Nie jestem biedakiem, żeby podórżować pociągiem :-).
Mało nimi jeżdżę i szczerze,
  • Odpowiedz
@bones1909 przecież zawsze tak było xD. Ostatni raz na swoje szczęście jechałem pociągiem Warszawa Berlin. Ekspres. Tak na prawdę zwykły stary tabor, który po prostu nie zatrzymuje się na niektórych stacjach... Masakra. To nie zmienia faktu że PKP kasowało za to prawie 200 pln w jedną stronę. Powinni to zaorać już dawno.
  • Odpowiedz
@RoccoBaggins:

powinien być zakaz jazdy na stojąco(ogólnie poza fotelem) tak jak w autokarach i samolotach


Jazda na stojąco powinna być fakultatywna i obłożona dużym rabatem. Chcesz, płacisz mniej i wiesz, że nie masz miejsca siedzącego. Ale jak kupujesz bilet to domyślnie zawsze z miejscem siedzącym.

Do tego powinno być zapisane w prawie odszkodowanie za celowe łamanie przepisów jako kilku krotność ceny za produkt czy usługę. I tu mam na myśli nie
  • Odpowiedz
@turok2016: Tak ale w tej samej cenie, co jest oczywiście absurdem - usługa nie jest taka sama. Największym absurdem jest tłumaczenie tego przez Intercity poprzez argument - "Miejscówka jest bezpłatna"
  • Odpowiedz
@Alinous bo jest bezpłatna i jest to dobre podejście, już wcześniej miejscówki były dodatkowo płatne i to było dużo gorsze rozwiązanie bo ludzie nie chcieli ustępować miejsca a tak wszystko jest jasne
  • Odpowiedz
@turok2016: Uważasz, że sprzedawanie biletów po tej samej cenie za podróż w zupełnie innych warunkach jest w porządku? Nie twierdzę, że należy wrócić do osobnych miejscówek ale to co robi IC z cenami biletów jest absurdalne.
Niestety mimo zmieniającego się taboru, bo tu akurat wiele się zmienia we wszystkich spółkach PKP, cała reszta, w tym podejście do klienta pozostają całkowicie niezmienne.
  • Odpowiedz
@Alinous bo znów zaczną się walki o miejsca i przepychanki bo ludzie będą kupować miejsca stojące bo taniej i liczyć, że na ich miejsce nikt nie przyjdzie, obecne rozwiązanie nie jest genialne ale lepszego nie widzę, jesteś jasno przy kasie informowany o tym, jak się nie podoba możesz biletu nie kupować.
  • Odpowiedz
@turok2016:

nie różni się, bo miejscówka jest darmowa i pisałem wyżej czemu nie powinno się różnić


Chodzi ci o to:

bo jest bezpłatna i jest to dobre podejście, już wcześniej miejscówki były dodatkowo płatne i to było dużo gorsze rozwiązanie bo ludzie nie chcieli ustępować miejsca a tak wszystko jest jasne


Nie rozumiem, dlaczego jest to lepsze podejście? Co ma cena do tego, czy jest jasne kto ma które miejsce?
  • Odpowiedz