Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #pkp #intercity #kolej #polska
2017 r., a w tym kraju jak w lesie. Relacja Kraków - Wrocław, debile z PKP intercity sprzedają dwa razy biletów niż jest miejsc w pociągu. Do toalety nie da się dotrzeć przez ludzi w korytarzu i siedzących na ziemi. Duszno bo klimatyzacja praktycznie nie działa. Ale PKP ma w dupie bo bilety sprzedane. Jak w Indiach niedługo ludzie będą jeździli na bokach pociągów. To jest #!$%@? dramat.
Pobierz
źródło: comment_YCEP6kB34V7pdRzSwyfZL8egi736UZqk.jpg
  • 160
@bones1909: no tak bo wszyscy powinni siedzieć na dupie w domach, żeby ci tlenu nie zabierać XD jak ktoś się decyduje na jazde pociągiem na stojąco to po prostu MUSI nim jechać i czuje się sto razy mniej komfortowo niż ty siedząc, a płaci tyle samo. Jak ci przeszkadza tłok w pociągach to polecam zmianę środka transportu/wybranie innej pory na wojaże niż niedziela wieczorem.
@KwadratowyPomidor2: A czym się fizycznie różni pociąg bez miejscówek od takiego z? Oba mają siedzenia i przejście, przy czym w jednym wiesz czy będziesz miał miejsce, a w drugim nie. To różnica czysto formalma. Pominę już fakt, że pociągi bez miejscówek to pociągi regionalne i z Krakowa do Wrocławia czy Warszawy takich nie ma. Naprawdę uważasz, że dla swobodnego przejścia do kibla (co przeciętny pasażer w czasie 3h podróży robi przeciętnie
@bones1909 Skoro kupujesz bilet na pociąg w którym można dokupić bilet na miejsce stojące, to z czym masz problem? Że ludzie wykupili miejsca stojące? No kto by pomyślał.

W cywilizowanym kraju normalne jest, że jeżeli publiczna kolej ma możliwość przewieźć kogoś do domu, to nie zostawia go na mrozie w środku nocy. Nikt nie upycha ludzi jak bydło. Oni w cywilizowany sposób wracają po weekendzie do domu. Trzeba było kupić bilet na
@bones1909 Skoro kupujesz bilet na pociąg w którym można dokupić bilet na miejsce stojące, to z czym masz problem? Że ludzie wykupili miejsca stojące? No kto by pomyślał.


@MinnieMouse0: Tak dzwoniłem na infolinię kupując przez internet bilet zapytać czy można sprzedawać miejscówki bez biletów... Już żałuję, że ten wpis wszedł w gorące bo potem takie ameby mają okazję wypisywać takie bzdury. Co do reszty wypowiedzi nie komentuje, bo szkoda gadać.
@RoccoBaggins: W relacji moje rodzinne miasto - Wrocław są normalnie miejsca stojące i siedzące w autokarze. Jest nawet liczba tych miejsc podana na zewnątrz obok drzwi wejściowych. Dotyczy to obu przewoźników (spółka państwowa i prywatna). Reasumując: W AUTOKARACH SĄ TEŻ MIEJSCA STOJĄCE. W SAMOLOTACH NIE MA. SKORO CI LUDZIE STOJĄ, TO ZNACZY, ŻE PKP MA W REGULAMINIE PRZEWIDZIANE MIEJSCA STOJĄCE. Ja też kiedyś musiałem stać. Normalna sprawa.
@bones1909: w Indiach system kupna biletow lepszy niz w PKP. W wyzszych klasach masz porzadek i wszystko wg zasad. To podmiejskie pociagi robia im zly PR. Tam takie dzikie tlumy. Na dalszych trasach jedynie najtansza klasa oblegana. Ale tez nie ma wolnej amerykanki.
Zrobilem ponad 30h w pociagach w Indiach. Zlego slowa nie powiem. Brud, smrod w kraju ale pociagi maja naprawde spoko i system dziala.