Wpis z mikrobloga

Mirabelki, potrzebuje kosmetyki do zniszczonych dłoni - strasznie mi pierzchną od mrozu i mycia naczyń. Chce kupic porządne rękawiczki i po remoncie kuchni mam w końcu zmywarkę, ale dłonie wyglądaja jak siedem nieszczęść ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jakiś ciekawy zestaw godny polecenia do stówki?

#mirabelkopomusz
  • 9
@Toniezarzutka: rozruchowo możesz kupic nawet i markę własną lidla Cien - wersja S.O.S., po musisz je porządnie nawilżyć i natłuścić. Lub w wersji "bogatszej" norweska s.o.s. dostępna np. w rossmannie.
A jak już odratujesz skórę 3-4 dniami częstego smarowania ww. maści, to ma sens przejśc na jakieś "droższe".
@Toniezarzutka: Mnie pomógł kiedyś duet olej kokosowy+ krem do rąk ziaja kozie mleko. Miałam podrażnione i wysuszone dłonie od zbyt częstego ich moczenia (eh te sprzątanie po remontach) i po paru dniach łapki jak nowe. Na szczęście nic droższego nie trzeba było kupować ;) A olej ma duży plus- nie szczypie jak kremy
@Toniezarzutka Ziaja z mocznikiem 10%. Ten krem jest chyba do stóp, ale nie zawiera żadnych substancji antybakteryjnych ani antygrzybicznych. Nakładasz grubą warstwę, zakładasz rękawiczki i już po jednej nocy dłonie będą jak u niemowlaka. Calkowity koszt kremu i rękawiczek nie przekroczy 20 zł.