Wpis z mikrobloga

I jak tu mieć szacunek do tych ludzi ze służby "zdrowia"?

Facet pracuje na budowie, źle się poczuł. Szef dzwoni na 112, że siny z bólu, skręca się i trzyma się za brzuch, a szmata na linii mówi, że do bólu brzucha to nikogo nie wysyłają i odmawiają mu pomocy.
Facet bierze mocne przeciwbólówki, bo przecież "telefonicznie stwierdzono, że nic mu nie jest", wraca do domu, pije herbatę i po 2h umiera.

Kolejny telefon, tym razem żeby ktoś przyjechał i stwierdził zgon. Rodzina w rozpaczy, 2 w nocy, a ze słuchawki pada "nie wiem kiedy przyjedziemy". Lekarz zjawia się o 6:30 i po szybkim spojrzeniu na denata parska do zapłakanej kobieciny "no i o co pani chodzi? no nie żyje".

Spisują dane itd., kobieta nie może znaleźć aktualnego dowodu osobistego, podaje mu książeczkę zdrowia i stary dowód, żeby było z czego spisać PESEL, więc co robi #!$%@? lekarz? Bierze randomową szufladę i #!$%@? ją w całości na podłogę z tekstem "to nie wiecie gdzie on trzyma dokumenty?" (°°

To są ci "ludzie z powołaniem" i rzekomo "bez nich to byśmy wszyscy umierali"?! Z nimi też umieramy, bo mają w dupie pomoc drugiemu człowiekowi czy choćby śladową empatię do zrozpaczonej rodziny.


#gorzkiezale #sluzbazdrowia #medycyna #lekarz #112 #smierc #polska #patologiazewsi #patologiazmiasta #kujawskopomorskie #gownowpis
  • 43
@MagnaPomerania: jakieś 2 tygodnie temu w sklepie jedna z pracownic zaczęła bardzo źle się czuć, cała się trzęsła, nie była w stanie utać na nogach i przestawaliśmy mieć z nią kontakt, aż w końcu zaczynała tracić przytomność, zadzwoniliśmy po pogotowe, które niezbyt się spieszyło... W końcu się pojawili, zmierzyli ciśnienie i stwierdzili ''E nie wyspała się'' i sobie pojechali xDD może jest jakaś karta typu ''moja karetka'' czy co żeby mieć
@MagnaPomerania: 3 lata temu było AMA z dyspozytorem 112 (https://www.wykop.pl/link/2372990/ama-jak-dziala-112-jestem-operatorem-nr-alarmowego/).

Całe szkolenie to jakieś 7-12 dni, zarobki: "1600 zł na rękę z dodatkiem za noc i premią". Taki mamy "klimat" w tym kraju. Płacimy za małe pieniądze to mamy co mamy.

Jakiś czas temu sam się nauczyłem na podobnym przypadku, że jak słyszysz, że dyspozytor miga się od wysłania karetki to trzeba zacząć kłamać i wręcz udawać, że jest się