Wpis z mikrobloga

Tom Hanks odebrał małego fiata. Dla mediów powiedział:

Myślę, że to było coś dla młodzieży w komunistycznej Polsce. To było coś, co chciano mieć. Jest mały i kompaktowy.


Niech mu nikt nie mówi, że takim samochodem 5-osobowe rodziny jeździły przez całą Polskę na wakacje XD

#film #motoryzacja #tomhanks
sing - Tom Hanks odebrał małego fiata. Dla mediów powiedział:

 Myślę, że to było co...

źródło: comment_POzKcQ7cnQbaj7NUHmSfJEeU3UkO7oZF.jpg

Pobierz
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sing: Dyskusja rozgorzała, bo powiedzieć jest w tym zestawieniu bardzo mylące, bo powiedział mediom i powiedział dla mediów ma bardzo zbliżone znaczenie. Co innego, gdybyś zestawił "dać". Dał to matce i dał to dla matki. W podlaskim ta druga wersja (z dla) jest tożsama z pierwszą. Reszta Polski rozróżnia te znaczenia, a drugiego nie używa prawie wcale.

Co do poprawności takie "dał dla" w znaczeniu przekazał komuś coś - w
  • Odpowiedz
@temp01_01: no ja się aż tak bardzo nie interesowałem tym tematem, po prostu przeczytałem 1-2 artykuły na ten temat na polsatnews.
No i dzisiaj napisali to co zacytowałem. Widocznie dziennikarzynie się coś #!$%@?ło, a ja tylko powieliłem ten błąd. Dzięki za wyprowadzenie przynajmniej mnie z błędu ;)
  • Odpowiedz
@sing: Heh
Ale tak na powaznie, to uwazam, ze powinien sie dowiedziec czym naprawde byl Maluch. Moze wtedy proces uswiadamiania Zachodowi jak bardzo Sowiety naginaly rzeczywistosc bylby sprawniejszy i mniej byloby nie tylko sympatykow komunizmu, ale mniejsza przychylnosc dla Rosji, gdyby swiadomosc tego, jak niebezpieczny jest to kraj byla wieksza. Tom Hanks mial zawsze duza sile przebicia, a odkad zabral sie za pisanie jeszcze wieksza; nie mozna pozowlic, zeby jego
  • Odpowiedz
Rozwala mnie zawsze to jakie Polacy maja kompleksy. Kompleksy Polaków wielkie sa niczym Tatry.

Jakiś aktor tylko pierdnął coś o maluchu i juz Polaki poczuły sie zauważone na świecie! Wiec stworzyły szopkę z tym samochodem dla Toma Hanksa xD bo wielki aktor z holyłudu zauważył malutkich Polaków i ich malucha.

Tak samo było kiedys z Russelem Crowem - zauważył istnienie Polskiej reprezentacji i co Polaki zrobiły? Spuszczały sie nad tym 3 miesiące,
  • Odpowiedz
wiem, że zwrot "powiedzieć dla mediów" nie jest najpiękniejszy, ale jest jak najbardziej poprawny


@sing: Jest poprawny ale ma zupełnie inne znaczenie. Douczcie się wreszcie wieśniaki z Podlasia bo aż oczy bolą.
  • Odpowiedz
@nitemar_: ale ja całe życie mieszkałem w miastach 500k+, zwrot zapożyczyłem z mojej ulubionej telewizji TVN24. Tam bardzo często dziennikarze w ten sposób mówią ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sing: Jego początek wypowiedzi ze słuchu na szybko

Tom Hanks

I thought that's a gorgeous car [...] you, know I bet that this was a big deal if you were a teenager in communist Poland and saw this car, this is what you would, this is what you wanted have it. I love that it's a small and compact. I'm sure everyone would has it [?] tremendous story kind and I already heard stories about people [niezrozumiałe] back in 1976 you throw all kids in it, you go out for a three day drive to Czechoslovakia and back
  • Odpowiedz
ale ja całe życie mieszkałem w miastach 500k+, zwrot zapożyczyłem z mojej ulubionej telewizji TVN24. Tam bardzo często dziennikarze w ten sposób mówią ¯_(ツ)_/¯


@sing: tylko ze tvn nie uzywa "dla" blednie w odroznieniu od ludzi z podlasia (xd), wiec skoncz te gadke, bo zenujace juz sie to robi. Nawet nie starasz sie zrozumiec, jaka jest roznica, a juz ci kilku mirkow tlumaczylo.
  • Odpowiedz
Najlepsze jest to, że w USA są oderwani tak od rzeczywistości, że myślą że każdego było na Malucha stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Im się w pale nie mieści, że mogło kiedyś tak być, że coś chciałeś-ba, nawet miałeś na to pieniądze, ale nie miałeś kartki, więc but na ryj i szukaj ewentualnie na czarnym rynku.


@WodzNaczelny: A to coś dziwnego, że taki stan rzeczy jest
  • Odpowiedz
Gdyby rzeczywiscie chcial malucha to by sobie kupil ich 500 każdy w innej wersji i kolorze.


@koniecswiatajestbliski: ale on już dawno przyznał, że na początku to kręcił sobie bekę z tego auta. Tak samo jak Mirki piszą, że czokoszoki są zajebiste i można je jeść cały miesiąc XD
@sing ale ale ale.... Ja tak jadłem przez miesiąc
  • Odpowiedz