Wpis z mikrobloga

Tom Hanks odebrał małego fiata. Dla mediów powiedział:

Myślę, że to było coś dla młodzieży w komunistycznej Polsce. To było coś, co chciano mieć. Jest mały i kompaktowy.


Niech mu nikt nie mówi, że takim samochodem 5-osobowe rodziny jeździły przez całą Polskę na wakacje XD

#film #motoryzacja #tomhanks
sing - Tom Hanks odebrał małego fiata. Dla mediów powiedział:

 Myślę, że to było co...

źródło: comment_POzKcQ7cnQbaj7NUHmSfJEeU3UkO7oZF.jpg

Pobierz
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sing: No i to jest właśnie ta romantyczna polska, trąbią od pół roku o tym, pół miasta się na to składa, a żaden nie pomyśli, żeby temu grzecznemu panu wytłumaczyć, co w ogóle dostał. JPRDL jakie dno.
  • Odpowiedz
@kujtek: podałem się do ojca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio - jeśli widzisz błąd to przynajmniej napisz rodzaj tego błędu. Stylistyczny, składniowy, gramatyczny?
Bo według mnie błędu nie ma, tak samo jak błędu nie ma w tytule: "Kubica dla TVN24: kujtek nie ma jajek"
  • Odpowiedz
@kujtek: @Krzakol: nie czerp całej swojej wiedzy z wykopu, bo się mocno na tym przejedziesz. Jeżeli już tak bardzo potrzebujesz odpowiedzi jakiegoś mądrali z PWN to proszę:
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/powiedziec-komu-czy-dla-kogo;9999.html

Marek Kowalski powiedział to oczywiście komuś – zapewne dziennikarzowi lub dziennikarce przeprowadzającej wywiad. Zarazem jednak powiedział to dla Przeglądu, dla jego czytelników. Wszystko można zrobić dla kogoś, także powiedzieć coś.
  • Odpowiedz
takim samochodem 5-osobowe rodziny jeździły przez całą Polskę na wakacje


@sing: Rodzice, babcia i ja z bratem. Ładunku na 2 miesiące wakacji u rodziny na wsi, 450 km trasy. A wracało się jeszcze z połową świniaka, beczką mleka i taczką cukru. Można? Można. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Polskę? Pół Europy.


@StrucelRTFSC: Wtedy to raczej pół Układu Warszawskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niech mu nikt nie mówi, że takim samochodem 5-osobowe rodziny jeździły przez całą Polskę na wakacje XD


@sing: Albo, że na takie cudo było trzeba czekać po wpłaceniu przedpłaty. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
  • Odpowiedz
nie czerp całej swojej wiedzy z wykopu, bo się mocno na tym przejedziesz. Jeżeli już tak bardzo potrzebujesz odpowiedzi jakiegoś mądrali z PWN to proszę:


@sing: Zrozumiałeś w ogóle co wkleiłeś? Przecież wyraźnie jest napisane w wytłumaczeniu:

Marek Kowalski powiedział to oczywiście komuś – zapewne dziennikarzowi lub dziennikarce przeprowadzającej wywiad. Zarazem jednak powiedział to dla Przeglądu, dla jego czytelników.

A TomHanks mówił coś mediom, a nie komuś innemu, żeby tym
  • Odpowiedz