Wpis z mikrobloga

@kinlej: Jeszcze mogą strollowac. Ostatnio wysyłałem podania do budżetówki i z reguły w większości trzeba napisać numer ogłoszenia na kopercie, a tu bach w liście motywacyjnym i jak ktoś z automatu to wysyła i nie doczytuje to się może zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) radzę zwracać uwagę. Ja przynajmniej raz byłem na teście a na inne stanowisko nie wyłoniono żadnego kandydata. Teraz w większych miastach łatwo jest
@ZasilaczKomputerowy 1 strona to nic się nie da opisać. Można niby jak Elon, tylko on by się nigdzie nie dostał z takim CV bo babki z HR by go nie wzięły. Nie wiadomo co umie, na jakim poziomie, ot zna się na myśleniu kreatywnym na z dupy niemierzalnym poziomie, a gdzie excele, programy, prawo jazdy itd. ogólnie jak nie startujesz na super wysokie stanowisko, gdzie wszyscy Cię znają to CV na 1
@Loloman: Powiedz to mi trzy i pięć lat temu xD. Mam w CV wszystko co trzeba, zgodnie ze standardami. Dwa główne stanowiska, na których przepracowałem większość kariery zawodowej i wyszczególniony zakres obowiązków. Pod spodem technologie w których pracowałem. Języki, zainteresowania, prawko. Do tego dane osobowe, uczelnia. Wszystko się dało zmieścić na jednej kartce A4 poukładane ładnie w przejrzystym, minimalistycznym szablonie.

EDIT
Wywaliłem ze 3 gównoprace, wolontariaty i takie tam, bo kogo
@ZasilaczKomputerowy: Ja ledwo na 2 się mieszcze. Wystarczy że wypisze umiejętności i mam pół A4 - osiągnięcia i to tylko takie wartościowe i 1/4 strony A4 (a czcionka maks 10 bo inaczej bez szans, ale też mam odpowiednie przerwy żeby to dobrze wyglądało). Każda praca wymaga lekkiego opisu by mówiła cokolwiek itd.
Ogólnie kwestia co się ma do pokazania - jak mało (ale wyspecjalizowane przykładowo) to jedna wystarczy. Ale nie ma
@kufelmleka: u mnie w starej firmie raz zatrudnili kolesia co miał 5 stron (i tak co najmniej 2x za dużo), generalnie jak go zwolnili 2mce później, to nawet szef przyznał że zauroczył się CV, ale nic za tym nie szło