Wpis z mikrobloga

@kufelmleka: @PickolasCage: @aksal89: moje CV mialo najwiecej chyba 15 stron. niestety ale np instytucje europejskie wymagaja konkretnego formatu CV, tam kazda prace musisz na osobnej stronie opisac, wypisac wszystkie uzyte technoligie, wyliczyc ile miesiecy kazdej uzywalem itp
robienie tego trwa kupe czasu a potem trzeba uaktualniac co pare miesiecy...
jakbym teraz pisal to pewno by juz z 20 mialo bo nowe doswiadczenie wpadlo
biurokracja:)
@kinlej: Jeszcze mogą strollowac. Ostatnio wysyłałem podania do budżetówki i z reguły w większości trzeba napisać numer ogłoszenia na kopercie, a tu bach w liście motywacyjnym i jak ktoś z automatu to wysyła i nie doczytuje to się może zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) radzę zwracać uwagę. Ja przynajmniej raz byłem na teście a na inne stanowisko nie wyłoniono żadnego kandydata. Teraz w większych miastach łatwo jest
@ZasilaczKomputerowy 1 strona to nic się nie da opisać. Można niby jak Elon, tylko on by się nigdzie nie dostał z takim CV bo babki z HR by go nie wzięły. Nie wiadomo co umie, na jakim poziomie, ot zna się na myśleniu kreatywnym na z dupy niemierzalnym poziomie, a gdzie excele, programy, prawo jazdy itd. ogólnie jak nie startujesz na super wysokie stanowisko, gdzie wszyscy Cię znają to CV na 1
@Loloman: Powiedz to mi trzy i pięć lat temu xD. Mam w CV wszystko co trzeba, zgodnie ze standardami. Dwa główne stanowiska, na których przepracowałem większość kariery zawodowej i wyszczególniony zakres obowiązków. Pod spodem technologie w których pracowałem. Języki, zainteresowania, prawko. Do tego dane osobowe, uczelnia. Wszystko się dało zmieścić na jednej kartce A4 poukładane ładnie w przejrzystym, minimalistycznym szablonie.

EDIT
Wywaliłem ze 3 gównoprace, wolontariaty i takie tam, bo kogo
@ZasilaczKomputerowy: Ja ledwo na 2 się mieszcze. Wystarczy że wypisze umiejętności i mam pół A4 - osiągnięcia i to tylko takie wartościowe i 1/4 strony A4 (a czcionka maks 10 bo inaczej bez szans, ale też mam odpowiednie przerwy żeby to dobrze wyglądało). Każda praca wymaga lekkiego opisu by mówiła cokolwiek itd.
Ogólnie kwestia co się ma do pokazania - jak mało (ale wyspecjalizowane przykładowo) to jedna wystarczy. Ale nie ma
@kufelmleka: u mnie w starej firmie raz zatrudnili kolesia co miał 5 stron (i tak co najmniej 2x za dużo), generalnie jak go zwolnili 2mce później, to nawet szef przyznał że zauroczył się CV, ale nic za tym nie szło
@ZasilaczKomputerowy jedyną branżą która jako tako CV ma w formie innej to informatycy, prócz tego to nie wiem co ma doświadczenie i branża, w każdej rekrutuje się mniej więcej tak samo. Chyba że jest się łapanym przez headhunterów to jest inna dyskusja. Ale prócz tego CV konieczne i to tak wyglądające by zostać zaproszonym na rozmowę. Co potem to inna sprawa. Ale CV musi być...
jak nie startujesz na super wysokie stanowisko, gdzie wszyscy Cię znają to CV na 1 stronie gówno opisze i nijak nie masz szans w żadnym korpo


@Loloman: ale pieprzysz kolego. Od lat mam CV na jednej stronie i jakoś mnie te korpo przyjmują.
@siejeje: Super korpo że zatrudnia analfabetów wtórnych takich jak ty :D (choć właściwie to tylko korpo potrafią tak robić, więc może jednak nic dziwnego).
Naucz się czytać ze zrozumieniem i wtedy wróć na wykop, bo skoro nic nie zrozumiałeś, to skąd wiesz że #!$%@??
Powtórzę jak dla dziecka - można mieć na 1, ale posiadanie na 2 jest tak samo dobre, jak są ludzie co mają więcej osiągnięć, umiejętności itd. lub
@OlejekErotyczny: CV akademickie mają inny format, bo musi się w nich znaleźć wszystko co wyprodukowałeś dla nauki - publikacje, prezentacje, zorganizowane warsztaty, granty, pozycje na których pracowałeś (jeśli jeździsz po świecie to masz w ciul visiting doctor albo podobnych), lista wypromowanych doktorów albo wybitniejszych magistrantów, redakcje czasopism i inne. 90 stron raczej z tego nie wyjdzie. ale kilkanaście na pewno.
@Loloman: Szkoda że od razu wchodzisz w agresywny ton zamiast przeczytać jeszcze raz fragment który zacytowałem i przyznać że sam sobie zaprzeczyłeś. Napisałeś, że z CV na 1 stronie "ni jak nie masz szans w żadnym korpo", co jest oczywistą nieprawdą co sam przyznałeś (napisałeś że zarówno 1, 2 czy 3 strony jest ok zależnie od sytuacji i z tym się zgodzę). Wyzwiska zachowaj dla siebie.