Wpis z mikrobloga

ma służyć osobom potrzebującym, które z różnych powodów same nie mogą o siebie zadbać


@Elaviart: Bo są #!$%@? #!$%@? nierobami utrzymywanymi przez innych? Gdyby #!$%@?ć cały socjal to nagle znalazłaby się dla nich praca.
  • Odpowiedz
15k netto na fakturze. Jeśli pracownik wytwarza więcej wartości dodanej, niż kosztuje jego praca, to vat i tak będzie odliczony przecież.


@smyl: A co mnie obchodzi ile pracodawca sobie odlicza? Jak dostanę 15k brutto na fakturze to zostanę na koniec miesiąca z mniej więcej 9300 zł w portfelu. 5700 zł zabrało mi Państwo.

Pensje pracownika i składki ZUS też się przecież wrzuca w koszty.
  • Odpowiedz
Placa minimalna 2000 brutto czyli w podatkach oddaje 800zł.

@malinq: koszt pracodawcy 2412zł, na rękę 1459zł, oddaje 39,5%

Programista 15k 1000zus + 19% (2660) czyli płaci ~3600.

Działalność gospodarcza, kwota na fakturze 15000zł, na rękę 11667zł, oddaje 22%


@smyl: Czyli na płacy minimalnej oddaje niecały 1000zł, a programista oddaje 3300? To jaką tu widzisz przewagę programisty
  • Odpowiedz
weź czasem wyjdź z wykopu, znam wielu programistów i jeden z nich (wieloletni PM, senior w dwóch językach, pracował w Indiach i na Florydzie) zarabia 12k brutto.

#programista15k to tylko mem, ziom.


@sing:
To programista, czy PM, bo troche mylisz pojecia.
  • Odpowiedz
Podaj mi jeden argument za tym, żeby zarabiający lepiej płacili więcej.


@malinq: Poniewaz w innym wypadku Panstwo by po prostu zbankrutowalo.

Tak i to jest racjonalny argument, rozumiem, ze nie dla wolnosciowcow, ale tak to wyglada.
  • Odpowiedz
@qbicone: Autentyk ode mnie z wiochy, młoda mamusia 25 lat w pakiecie z 4 dzieci (4 dzieci - 3 ojców, z czego dwójka z nich siedzi w kryminale) zamawia piwo z taksówką na dowóz do swojej meliny. Już było dużo zgłoszeń na nią, ale co z tego( ͡° ͜ʖ ͡°), dzieciory wszystko bezpłatne plus żłobek od 3 roku życia bodajże, bo mieli aktywować zawodowo matkę. Nic
  • Odpowiedz
znam wielu programistów i jeden z nich (wieloletni PM, senior w dwóch językach, pracował w Indiach i na Florydzie) zarabia 12k brutto.


@sing: widocznie jest kretynem.
  • Odpowiedz